Sienų bei lubų dažymas dažnai būna labai nesudėtingas, greitas ir pigus darbas, kuris padeda kardinaliai atnaujinti namus. Kalbant apie lubų dažymą, specialistai jas rekomenduoja perdažyti kas penkerius metus, nes laikui bėgant dažai vis labiau pilkėja ir praranda pirminį savo grožį. Profesionalų tvirtinimu, pasiruošimas lubų dažymui užtrunka gerokai daugiau nei pats dažymas. Atitinkamai 70 % ir 30 % viso skiriamo laiko. Taigi, nors šis darbas ir reikalauja kantrybės, tačiau rezultatai atsiperka. Bet apie viską pakalbėkime iš eilės.
Tose patalpose, kur nuolat vyksta judėjimas, lubas reikėtų perdažyti ne kaip įprasta manyti, kas penkerius metus, bet kiek dažniau. Tai ypač aktualu, jeigu patalpoje būna daug žmonių, jei joje rūkoma, atliekami remonto arba gamybiniai procesai, kadangi tokiu atveju lubų dažai praranda savo pirminę estetinę išvaizdą ir būna netiesiogiai apkraunami įvairių aplinkos veiksnių.
Jei jau nusprendėte perdažyti savo lubas, būtina naudoti glaistą. Jis yra skirtas išlyginti porėtą tinko paviršių, nuglaistyti gipso kartono plokštes. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, koks paviršius bus dažomas: mūras, tinkas, betonas ar gipso kartonas. Glaistai gali būti sausi arba jau paruošti naudojimui, supilti į plastikines talpas. Norėdami užtaisyti gipso kartono plokščių siūles reikėtų naudoti specialius plastiškus ir lanksčius glaistus. Pirminiams sluoksniams naudokite paprastą polimerinį glaistą, o galutinį sluoksnį prieš dažymą užtepkite glaistu su marmuro užpildu. Prieš dažymą glaistus būtina nušlifuoti instrukcijoje nurodyto rupumo popieriumi.
Kitas lubų dažymo etapas yra gruntavimas. Tam labiausiai tinka giluminis sutvirtinantis gruntas. Jis užtikrina gerą sukibimą su glaistu ir patikimai apsaugo nuglaistytą paviršių. Nugruntavus paviršių reikia imtis lubų plyšių ir nelygumų užglaistymo statybiniu glaistu. Gilesni nelygumai gali būti užtinkuoti greitai džiūvančiu tinku. Tokias vietas vėliau reikia kruopščiai nušlifuoti. Dažai turi būti tepami tik tada, kai glaistas visiškai nudžiūva.
Mažiau patyrę meistrai nuglaistytus paviršius nugruntuoja giluminiais gruntais, kadangi prieš šviesą matosi šešėliai, kurie lieka nuo paprasto grunto. Be to, jis vienodai neįsigeria ir dažnai sudaro blizgią plėvelę. Dėl šios priežasties geriau rekomenduojama rinktis matinius gruntinius dažus. Jie sukuria lygų matinį paviršių, užtikrina ypač gerą sukibimą su dažais ir pailgina dažų džiūvimo laiką (tai gana svarbu norint itin lygiai padengti dažus) bei suteikia baltą foną. Po gruntinių dažų dažniausiai pakanka lubas padengti tik vienu dažų sluoksniu.
Dažniausiai sienos yra dažomos šilko matiniais arba pusiau blizgančiais dažais. Tiesa, blizgūs dažai gali kiek išryškinti paviršiaus defektus. Matiniai dažai juos slepia, dėl to yra labai vertinami dažytojų. Geriausiai jie tinka lubų bei kitų smarkiai apšviestų plokštumų dažymui, neintensyvaus naudojimo patalpoms. Šie dažai džiūdami suformuoja plėvelės struktūrą, kuri neatspindi šviesos. Dėl šios priežasties vizualiai būna paslepiami paviršiaus nelygumai ir nedideli defektai.