Namams

Kaip prižiūrėti ir valyti užuolaidas?

Užuolaidos – langų puošmena, jos gali radikaliai pakeisti kambario interjerą, suteikti jam išskirtinio žavesio bei jaukumo. Visgi, tvarkydami namus dažnai apie jas nepagalvojate arba plaunate, kai namuose darome generalinę tvarką, o visai be reikalo, nes užuolaidos tarsi milžiniškas dujų surinkėjas, kuris sugeria ir namų, ir nuo gatvės sklindančias dulkes, o vasaros metu jos apsaugo namus nuo įvairiausių nepageidaujamų vabaliukų.

Užuolaidose „gyvenančios“ dulkės gali sukelti alergiją, kvėpavimo takų susirgimus, akių perštėjimą ir kitus negalavimus, o ką jau kalbėti apie dulkių erkutes, kurios maitinasi negyvomis odos ląstelėmis ir gali persikraustyti į jūsų čiužinį ir patalynę. Norint to išvengti būtina užuolaidas valyti kartą per savaitę, o plauti kartą per mėnesį. Užuolaidų audiniai patys įvairiausi, todėl ir priežiūra jų skiriasi. Taigi, dalinamės patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti šias lango puošmenas ir džiaugtis švaresniais namais.

Vieną kartą per savaitę gerai išpurtykite ir naktines, ir dienines užuolaidas. Jei nesinori kiekvieną savaitę jų nukabinti ir vėl užkabinti, galite į pagalbą pasitelkti dulkių siurblį. Atminkite, kad dulkės užuolaidose kaupiasi ir nuo lango pusės, todėl kruopščiai išsiurbkite užuolaidas iš abiejų pusių.

Kalbant apie skalbimą, prie užuolaidų, kai jas įsigijote, turėjo būti pridėtas informacinis lapelis, kaip jas skalbti. Griežtai vadovaukitės jame pateikta informacija, priešingu atveju iš skalbimo mašinos galite ištraukti skiaučių krūvą. Prieš skelbiant užuolaidas, jas reiktų gerai išpurtyti ir tik tada dėti į skalbimo mašinos būgną. Be to, reiktų įsitikinti ar užuolaidos neviršys leistino skalbimo mašinos svorio, tai padaryti gana paprasta – pasverkite sausas užuolaidas ir gautą skaičių padauginkite iš dviejų, gautas skaičius – šalių užuolaidų svoris.

Išskalbtų užuolaidų geriau nedžiovinti džiovyklėje, o drėgnas kabinti ant lango. Taip jos nesusiglamžys ir dailiau atrodys. Tiesa, baltas užuolaidas galima drąsiai džiovinti, kai už lango spigina saulė, tačiau spalvotas užuolaidas geriau džiovinkite, kai saulė pasisuka į kitą pusę, nes jos gali išblukti.

Taigi, kelios paprasti patarimai, kurių laikantis, galėsite ilgai džiaugtis gražiai atrodančiomis ir švara alsuojančiomis užuolaidomis.