Kelionės,  Laisvalaikis

Kelionių agentūros, kelionių agentūros Vilniuje

kelionių agentūrosApie atostogas pradedame svajoti jau pirmąją darbo dieną. Ypač, jei už lango siaučia vėjas, lyja lietus ar šaltis gnybia skruostus. Didžioji dalis lietuvių, besidžiaugiančių atostogomis vasarą, mėgaujasi gimtosios šalies kurortais. Atostogaudami kitais metų laikais imame svajoti apie jaukiuosius užsienio paplūdimius.

Nusprendę pakeliauti, visų pirma turime priimti atsakingą sprendimą – ar atostogas planuosime patys, ar šį darbą patikėsime kelionių agentūroms. Mūsų sąmonėje kelionių organizavimas siejasi su milžiniškomis išlaidomis, todėl, bandydami sutaupyti, nusprendžiame keliones planuoti patys. Žinoma, jei švenčiame medaus mėnesį ar kitą įsimintiną įvykį, norime pasimėgauti prabanga ir išvengti bet kokių rūpesčių, visą darbą patikime tuo užsiimančioms įmonėms. Nors minėtasis stereotipas gyvuoja jau kelerius metus iš eilės, vis dėlto specialistai ragina paklausti savęs: ar tikrai, planuodami kelionę patys ir besirūpindami lėktuvo bilietais, viešbučiu, transportu ir laisvalaikio pramogomis, mes sutaupome padorią sumą pinigų? Ar galutinis rezultatas iš tiesų atitinka mūsų lūkesčius? Nepamirškite, kad kelionių agentūros leidžia pailsėti nuo visų organizacinių rūpesčių ir pasimėgauti jaukiomis atostogomis su namiškiais ar draugais.

Tiesa, daug rūpesčių kyla tuomet, kai keliautojai būna klaidingai įsitikinę, kad kelionių agentūrų gidai privalo jais rūpintis visą parą. Nors kelionių agentūros ir skelbia, kad bendradarbiaudami su jais pamiršite visus rūpesčius, iš tiesų jos tik padės jums įsigyti lėktuvo bilietus, užsakys viešbutį, numatys kai kurias ekskursijas ir pramogas – jei pageidausite papildomų ekskursijų ir norėsite pasidairyti po vietas, kurios nėra įtrauktos į reguliarią programą, jums teks mokėti papildomai, be to, jūsų gidas gali ir atsisakyti keliauti po nežinomus kraštus. Apskritai, jei norite pasimėgauti mažiau žinomų kraštų architektūra ar kraštovaizdžiu, atsisakykite kelionių agentūros paslaugų, kadangi beveik visos įmonės sudaro sutartis su populiariausiais vienos ar kitos šalies viešbučiais, todėl išskirtinio pasiūlymo jums negalės pateikti. Be to, reta keliones organizuojanti įmonė pasiūlys aplankyti itin egzotiškoje šalyje – greičiausiai vyksite ten, kur neišvengiamai susidursite su milžiniška turistų mase. Tiesa, keliauti po egzotiškas šalis sau leidžia ne kiekvienas – tokios kelionės gali kainuoti ir ne vieną tūkstantį litų, o kur dar prabangūs viešbučiai ir išskirtinės pramogos bei ekskursijos po nežinomas vietas…

Jei nusprendėte savo atostogas patikėti kelionių agentūrai, skirkite laiko labiausiai jūsų lūkesčius atitinkančiai įmonei. Paprastai kelionių agentūros Vilniuje, Kaune ar kitame didmiestyje siūlo išskirtinai patrauklias akcijas, tačiau susižavėję pigiais bilietais, nepamirškite, kad dar reikės mokėti ir už viešbutį, maitinimą, pramogas ar ekskursijas. Be to, prieš pradėdami naudotis pasirinktos įmonės paslaugomis, įsitikinkite, kad ši įmonė kelionių organizavimu užsiima bent kelerius metus, o tarpininkai, su kuriais ji bendradarbiauja, yra patikimi ir žinomi. Nepamirškite pasirašyti sutartį, kuri numatytų tiek jūsų, tiek pasirinktos agentūros teises ir pareigas. Tvarkydami dokumentus, nepagailėkite pinigų savo ir artimųjų draudimui – įvykus netikėtai nelaimei, keli sutaupyti litai gali pareikalauti kur kas didesnių išlaidų.