Patarimai

Kiek naudos duoda žaliosios daržovės?

Tiems kas rūpinasi savo sveikata yra labai svarbu valgyti daug daržovių. Aišku, jas galite pirkti prekybos centruose arba užsiauginti patys. Tiek vienas, tiek kitas variantas yra tinkamas. Svarbiausia, kad jūsų valgymo racionas būtų įvairius. Žaliosios daržovės savyje turi daug naudingų vitaminų. Jeigu peržvelgtumėte jų techninę sudėtį, tai pamatytumėte, kad čia gausu B, D ir A grupės vitaminų ir mineralų. Tokios daržovės labai naudingos sveikatai. Prieš žaliųjų daržovių priskiriamos įvairios salotos, kopūstai. Tokiose daržovėse yra tiek daug naudingų medžiagų, kad jas būtina turėti savo racione. Kada sėjamos žaliosios daržovės? Tokios daržovės sodinamos anksti pavasari. Per visą sezoną galima nuimti ne vieną derlių. Tiems, kas mėgsta daržovių salotas tokie salotų lapai tikrai patiks. Rinkitės visuomet tokį maistą, kuris savyje turi daug naudingų medžiagų.

Specialisto patarimai pirkėjams

Sodinant salotų lapus reikia žinoti tai, kad jie mėgsta gera žemę ir drėgmę. Tokie salotų labai gerai auga šiltnamyje. Jeigu anksti pavasarį pasėsite salotų lapus jau po kelių mėnesių galėsite nuimti pirmą derlių.

Kiek kainuoja salotų lapai?

Parduotuvėse žaliosios daržovės kainuoja tikrai nemažai. Tiems, kas galvoja sodintis savas daržoves reikia žinoti tai, kad nebūtina turėti savo daržą. Tokias daržoves galima auginti ir vazonėlyje. Taigi, tiem kas gyvena bute naudinga tai žinoti. Jūs apvalius metus galite auginti salotų lapus ir visuomet turėsite savo namuose gausų jų derlių. Kur įsigyti sėklų? Nusprendus pasisodinti tokias daržoves reikės įsigyti sėklų. Jų galite rasti paprasčiausiame prekybos centre. Jeigu norite išskirtinių veislių, tuomet rinkitės specializuotas parduotuves arba elektronines parduotuves. Taigi, tokios salotų lapų sėklos kainuos apie vieną eurą.

Kada geriausia sodinti?

Viskas priklauso nuo to, kur jūs gyvenate. Jeigu turite savo sodą ir jame šiltnamį, tai tokias salotas galite pasisodinti anksti pavasarį. Kaip jau minėjome jau po kelių mėnesių galėsite nuimti pirmą derlių. Tiems, kas gyvena bute salotų lapus galima auginti ištisus metus. Tereikia pasirūpinti, kad jie gautų daug saulės šviesos ir būtų gana drėgnas oras. Visą kitą padarys gamta.