skysto muilo dozatorius
Sveikata

Kokį dezinfekcinių skysčių dozatorių pasirinkti?

Kalbant apie dozatorius verta žinoti, kad jie yra skirti bet kokiems skysčiams bei geliams. Todėl  jie nėra skirstomi atskirai į muilo ar dezinfekcinių skysčių dozatorius

Tačiau šie įrenginiai skiriasi savo dozavimo mechanizmu, kuris atsižvelgiant į jo tipą produktą paduoda skirtingu būdu. Paprasčiausias dozavimo mechanizmas yra toks, kuomet po paspaudimo produktas tiesiog išteka į delną. Kitu atveju produktas gali būti paduodamas putų pavidalu, kurios susidaro specialaus pūtiklio pagalba. Pastarieji mechanizmai labiau tinkami skystam muilui arba dezinfekciniam geliui dozuoti. Tuo tarpu mechanizmas su purškimo funkcija – labiausiai pasiteisina dezinfekciniams skysčiams. 

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti neaktualu, tačiau tai turi labai nemažai įtakos, kalbant apie produkto taupymą. Įprastas mechanizmas paduoda maždaug apie 1 ml produkto, jeigu kalbame apie skystą muilą. Tikėtina, kad dezinfekcinio skysčio jis paduos daugiau, kadangi muilas nėra toks lakus. Be to, purškiamas gali pasirodyti žymiai patogesnis variantas.

Tačiau pats produkto padavimo būdas nėra vienintelis svarbus faktorius, į kuri reikėtų atsižvelgti, renkantis dozatorių dezinfekciniam skysčiui. Kitas ne mažiau svarbus kriterijus – tai dozatoriaus tipas. Idealiausia šiuo atveju rinktis automatinį bekontaktį skysčių dozatorių, kadangi jis geriausiai užtikrina higieną bei gali užkirsti kelią virusų bei bakterijų plitimui. Tiesa, šio tipo dozatoriai yra kiek brangesni, todėl dažniau juos galima pamatyti gydymo, kitose uždarose įstaigose ar įmonėse.

Norintiems surasti ekonomiškesnį variantą, rekomenduojama rinktis vadinamuosius alkūninius dozatorius. Šie prietaisai turi gana ilgą rankenėlę-snapelį, kuris yra tiesiog paspaudžiamas vienos rankos alkūne, o kita ranka paimamas produktas. Tai yra taip pat ne tik patogu, tačiau ir higieniška, nes snapelis nespaudžiamas ranka, taip išvengiama tiesioginio kontakto. Kalbant apie dozatorius, patartina rinktis skaidraus korpuso arba su langeliu. Tai leidžia užtikrinti, kad dezinfekcinių skysčių dozatorius bus papildytas laiku. Jų papildymas taip pat gali būti skirtingas – produktas dedamas su keičiamu maišeliu arba pilamas tiesiogiai į patį prietaisą. Tai priklauso nuo dozatoriaus modelio, o kokį pasirinkti – visiškai individualus apsisprendimas.