Finansai,  Įvairūs,  Patarimai

Kokie įstatymai aktualūs skolinantis?

kreditasSudarant paskolos sutartį, nemažai klientų ją nagrinėja itin atmestinai, tačiau tai yra bene viena svarbiausių priežasčių, kodėl atsiranda tam tikrų problemų su kredito teikėju. Verta pabrėžti, kad visos kredito sutartys turi būti sudaromos atsižvelgiant į galiojančią tvarką, todėl jūsų akiratyje taip pat turėtų būti ir greitųjų kreditų įstatymas, kuriame yra apibrėžiami svarbiausi apsektai, kurie kontroliuoja santykius tarp kreditoriaus ir kliento. Jeigu nesidomite tam tikrais teisės aktais, tai vargiai galėsite apginti savo teises, kurios neretai yra pažeidžiamos sudarant paskolos sutartį.

Turite žinoti, jog ne tik greitųjų kreditų teikėjai yra įpareigoti laikytis tam tikrų nuostatų, bet ir kiti paskolų teikėjai yra lygiai taip pat įpareigoti jų nepažeidinėti. Savo teises turite ginti atsižvelgę į galiojančius teisės aktus, todėl jums yra aktualus ir vartotojų teisių bei asmens duomenų apsaugos įstatymai.

Kiekvienas kredito teikėjas turi įsipareigoti, jog tinkamai tvarkys jūsų asmeninius duomenis. Tai reiškia, jog jis privalo būti registruotas duomenų valdytoju asmens duomenų apsaugos inspekcijoje, nes kitų atveju, kreditorius bus laikomas neteisėtai disponuojančiu asmenų duomenimis, už ką yra baudžiama įstatymų numatyta tvarka. Kiekvienas paskolos teikėjas dažniausiai parėžia savo interneto svetainėje, jog yra registruotas duomenų valdytoju ir pateikia tam tikrą kodą, kurio dėka galite patikrinti ar jis tikrai yra užsiregistravęs minėtoje inspekcijoje.

Kreditas turi būti suteikiamas atsižvelgiant į visus sąžiningumo principus, todėl kredito teikėjams yra draudžiama reikalauti klientų didelių palūkanų, kurios yra viršijančios nurodytas vartojimo kredito įstatyme. Nemažai kredito teikėjų bando apeiti tam tikrus įstatymus, pavyzdžiui, vietoje paskolos palūkanų, jie nurodo tarkime „paskolos administravimo mokestį“. Verta pastebėti, jog ir tokie mokesčiai yra pažeidžiantys tam tikrus teisės aktus, nes šis „mokestis“ yra įtraukiamas į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Tai reiškia, jog apskirtai – visa gražinama suma negali sudaryti didesnės negu 200 procentų bendros vartojimo kredito kainos metinės normos. Į ją yra įskaičiuojamos visos paskolos suteikimo išlaidos, todėl jeigu matote, kad kreditorius elgiasi neteisingai, tai nedelsiant kreipkitės į priežiūros institucijas.

Bene svarbiausia yra tai, jog jūsų teises gina ne viena institucija, tačiau turite žinoti, jog jeigu yra pažeidžiamos jūsų teisės, tai neabejotinai turėtumėte kreiptis į vartotojų teisių apsaugos tarnybą, jog ši imtųsi priemonių, kad viskas būtų išsprendžiama nepasitelkiant jokių teisminių procesų.