Transportas

Kokie pavojai gali tykoti automobilių nuomos sutartyse?

Automobilių nuoma yra aukštos kokybės automobilius už nedideles kainas teikianti paslauga. Vis dėlto, ši idilė gali ganėtinai greitai pavirsti į košmarą, susidūrus su sutartyse galinčiais pasirodyti pavojais, už kuriuos gali tekti papildomai mokėti. Būtent apie tokius sutarčių pavojus šiandien ir kalbėsime.

sunkvežimis

Grąžinimo laiko nurodymas
Nuomojantis automobilį Lietuvoje, šiuo aspektu problemų tikrai nekils, kadangi laikas yra nurodomas daugiau nei aiškiai. Vis dėlto, užsienio valstybėse problemų šioje vietoje gali kilti, kadangi laikas yra nurodomas kiek kitaip. Skirtingai nei Lietuvoje, laikas yra nurodomas skaičiais nuo 1 iki 12, šalia prirašant raides AM arba PM, reiškiančias laiką prieš pietus bei po pietų. Supainiojus šias raidžių kombinacijas bei gražinus automobilį maždaug puse paros vėliau, gali tekti sumokėti solidžias baudas, tad atidžiai pažvelgti į automobilio gražinimo laiką yra labai svarbu.

Papildomos sutarties sąlygos
Papildomos sutarties sąlygos yra veikiausiai pats pavojingiausias dalykas automobilių nuomos sutartyse, kadangi nors tokios sąlygos dažniausiai ir gali pasirodyti ganėtinai nereikšmingos, tačiau reali situacija yra tokia, jog jų nepaisant gali grėsti pakankamai nemažos baudos, ištuštinsiančios jūsų piniginę. Tokios sąlygos, kaip riboto kuro kiekio išnaudojimas ar automobilio kuro bako pripildymas/automobilio nuplovimas prieš jį gražinant, gali atrodyti kaip smulkmenos, tačiau vis vien, tai yra oficialiai įformintos jūsų pasirašytos sutarties sąlygos, tad tuo atveju, jei jų nevykdysite, privalėsite mokėti automobilių nuomos bendrovės nustatytas baudas.