Automobiliu supirkimas
Transportas

Senesnių ar naujesnių gamybos metų automobilis: ką pasirinkti?

Pažvelgus į mūsų šalies gatvėmis šiomis dienomis eksploatuojamus automobilius galima matyti labai didelį kontrastą – vieni automobiliai yra pakankamai senų gamybos metų, o tuo tarpu kiti yra visiškai nauji. Toks kontrastas rodo, kad vairuotojai į nuosavas transporto priemones žvelgia labai skirtingai. Vieni mano, kad nėra jokios prasmės investuoti į naujų gamybos metų automobilį, o kiti yra linkę pirkti tik visiškai naujas transporto priemones, atitinkančias visus šiuolaikinius standartus. Taigi, kyla klausimas, ką pasirinkti – naują ar seną automobilį?

Senesnių gamybos metų transporto priemonės

Kaip bebūtų, senesnių gamybos metų automobilių mūsų šalies gatvėmis rieda kur kas daugiau. Ir taip yra ne tik todėl, kad žmonės yra linkę pirkti tik senesnius automobilius. Taip yra ir todėl, kad tikrai ne kiekvienas transporto priemonės savininkas yra linkęs reguliariai keisti savo eksploatuojamus automobilius. Pakankamai dažnai pastebima, kad vairuotojai savo įsigytą automobilį eksploatuoja gerokai ilgiau nei penkerius ar septynerius metus. Tačiau taip pat reikia nepamiršti, kad senesnių gamybos metų transporto priemonės dažniausiai pasižymi dažnesniais techniniais gedimais. Tačiau vėlgi, tokie gedimai įprastai yra pašalinami mažesnėmis sąnaudomis.

Nauji automobiliai

Nors senų automobilių skaičius gerokai lenkia naujų, vis dėlto Lietuvos keliuose kasmet galime matyti akivaizdžiai augantį ir naujų automobilių skaičių. Tai parodo, kad vis daugiau vairuotojų atsižvelgia į tai, kas yra kokybė, patogumas ir šiuolaikiniai standartai. Nors puikiai suprantama, kad naujų gamybos metų transporto priemonė pasižymi didesne kaina, dažniausiai ji daug rečiau susiduria su techniniais gedimais, o tai reiškia, kad eksploatuojant tokį automobilį patiriamos ir mažesnės išlaidos. Žinoma, jei vis dėlto automobilis susiduria su tam tikrais gedimais, jų šalinimas neretai kainuoja brangiau, nes naujesnių transporto priemonių dalys yra brangesnės.

Todėl, kai kalbama apie automobilio pasirinkimą, visuomet turėtų būti kalbama ir apie daugybę skirtingų niuansų, kurie tiesiogiai įtakoja ir galutinį sprendimą. Kaip bebūtų, naudotų automobilių nuperkama ir parduodama daugiau, tačiau jei jūs planuojate įsigyti naują ir norite parduoti seną, nepamirškite automobilių supirkimo paslaugų.

Daugiau skaitykite: https://www.automobiliukas.lt/