Namams

Kuo ypatingi mediniai laiptai?

laiptaiJau pirmosios civilizacijos padarė atradimą, jog kur nors lipti ar kopti žymiai patogiau, kai naudojiesi tam skirta sistema. Iš pradžių tai buvo medinės arba vijoklinės surištos kopetėlės, praėjus kuriam laikui buvo atrasta, jog galima kopti pačių suformuotais laiptais. Pirmieji tokie laiptai buvo išskobiami žemėje arba akmenyje, vėliau buvo sugalvota, jog laiptus galima formuoti iš įvairiausių medžiagų, tokiu būdu atsirado galimybė laiptus konstruoti įvairiausiuose vietose. Šiai dienai laiptai naudojami tiek lauke, tiek ir pastatuose, o jų įvairovė itin didžiulė. Gyvenamuosiuose namuose dažniausiai montuojami mediniai laiptai, tad šiame straipsnyje aptarsime, kuo gi jie ypatingi ir kokiomis savybėmis pasižymi.

Visų pirma, mediniai laiptai itin vertinami dėl savo patrauklios išvaizdos. Medžio spalva ir raštas nesunkiai parenkami pagal kiekvieno kliento poreikius, todėl medinių laiptų išvaizda pritaikoma prie bet kokio namų interjero. Mediniai laiptai gali būti su įvairiausių raštų ir formų turėklais arba išvis be jų, po laiptais esanti tuščia erdvė gali būti išnaudota knygų lentynoms arba originaliems stalčiams padaryti. Trumpai tariant, mediniai laiptai pasižymi savybe, jog jais galima improvizuoti pagal kiekvieno kliento vaizduotę ir norus.

Mediniai laiptai patys lengviausi. Profesionaliai apdorotas medis itin lengvas, tačiau tvirtas ir ilgaamžiškas. Nedidelis medžio svoris leidžia laiptus tvirtinti daug paprasčiau nei metalinius ar betoninius, todėl mažiau apkraunamos namo konstrukcijos. Be to, kokybiški mediniai laiptai išliks gražūs ir tvirti ne vieną dešimtmetį.

Kita medinių laiptų savybė svarbi tiems, kurie vertina ekologiją. Mediena pati ekologiškiausia medžiaga, kuri šiais laikais naudojama gyvenamųjų namų statyboje. Šiuolaikiniam žmogui, apsuptam naujausių technologijų ir gyvenant įtemptu miesto ritmu, nebelieka laiko pailsėti ir atsipalaiduoti gamtoje, todėl svarbu bent jau namuose turėti kuo daugiau ekologiškų daiktų, kurie leis pasijusti arčiau gamtos.

Mediniai laiptai pasižymi patraukliausia kaina. Medis daug lengviau apdirbamas nei metalas, todėl įvairiausių formų medinius laiptus įsigysite pigiau nei pagamintus iš metalo ar kitų medžiagų.

Taigi, apibendrinant galima teigti, jog mediniai laiptai geras pasirinkimas tiems, kurie savo namuose nori originalių laiptų už prieinamą kainą. Įsigiję kokybiškus medinius laiptus gyvensite ekologiškiau, o jūsų namų interjeras bus puikiai suderintas.