Namams,  Paslaugos

Medinių grindų atnaujinimas – interjero pasikeitimai minimaliomis sąnaudomis

Medinių gridų atnaujinimas prieš poMedinės grindys ir parketas vertinami ir mėgstami daugelio lietuvių. Nors medinių grindų priežiūra kartais reikalauja daugiau dėmesio ir atsargumo, nei pavyzdžiui, keraminių plytelių, tačiau medis yra ilgaamžiškas ir pasiduodantis naujovėms. T.y. nusidėvėjus, nusibraižius ar nublukus grindims nereikia jų ardyti ir keisti kitomis, nes jas lengva atnaujinti bei tuo pačiu kas kart sukurti naują kambario interjerą. Tai unikali medžio savybė, kuri suteikia galimybę nušlifavus ir nulakavus suteikti visiškai naują išvaizdą grindims ir visam būsto interjerui.

Nors kiekvienas save gerbiantis vyras teigia, jog viską gali padaryti pats ir nušlifuoti grindis yra juokų darbas, tačiau medinių grindų atnaujinimas yra išties sudėtinga užduotis ir vertėtų ją patikėti profesionalams. Visas procesas prasideda nuo šlifavimo specialia mašina iš pradžių stambesniu šlifavimo popierių, vėliau smulkiu. Parketo šlifavimas yra procesas, kurio metu labai lengva suklysti ir, pavyzdžiui, kampuose nušlifuoti per daug, „išgraužti“ medieną ir ją pažeisti. Todėl šį darbą reikia patikėti įgudusiems specialistams. Lygiai taip pat nederėtų „žaisti“ ir su glaistymu – antru svarbiu grindų atnaujinimo etapu. Jo metu užglaistomi visi pažeidimai, nelygumai ir grindys vėl padaromos kaip naujos.

Grindų lakavimas yra meniškiausia šio proceso dalis. Parinkus lako, beico spalvas, blizgumo lygį, lakavimo technologiją galima suteikti grindims vieną ar kitą spalvą, priderinti prie kitų kambario elementų. Lakavimas taip pat reikalauja specialių žinių ir įgūdžių – kambaryje negali būti dulkių, skersvėjo, lakuoti reikia nuosekliai. Suklydus tektų viską daryti iš naujo pradedant nuo šlifavimo.

Po grindų atnaujinimo galima džiaugtis gražiomis, it naujomis grindimis. Atnaujinimo procedūra atliekama tuomet kuomet jaučiamas poreikis ir žiūrint iš finansinės pusės, tai yra pigiau nei keisti grindis ir iš pagrindų daryti remontą. Tuo labiau, jog kas kart atnaujinimo metu galima keisti laką, technologiją ir pasiekti kardinaliai skirtingų rezultatų.Taigi, medinės grindys išties gera ir paslanki medžiaga leidžianti keisti interjerą minimaliomis sąnaudomis.