Paslaugos,  Verslas

Miško kirtimas – puikios verslo galimybės

misko-kirtimasKuomet įmonė perka mišką dažniausiai aišku – toje vietoje artimiausiu metu vyks miško kirtimas. Tačiau kokia nauda skelbtis siūlant aukštais miško supirkimo kainas, jei medienos kaina, palyginti su įdedamu darbu, nėra tokia jau didelė? Čia slypi daugybė paslapčių, tačiau profesionali technika leidžia tokioms įmonėms išpešti maksimaliai naudos iš nupirkto miško.

Iš tiesų, skelbimuose dažniausiai nurodoma, kad įmonė perka mišką brangiai, siūlo aukščiausiais, didesnes nei rinkos vertė kainas ir t. t. Tad natūralu, kad tai gali labai sudominti miško savininkus, paskatinti juos pasidomėti miško kirtimo procesu ir galima nauda. Deja, dauguma nusivilia neradę dominančio atsakymo, nes kuomet paskaičiuoja kiek tai atima laiko ir kiek kainuoja miško technika supranta, kad daug paprasčiau ir finansiškai naudingiau parduoti mišką. Taigi, iš ko uždirba miško supirkėjai?

Nupirkus mišką pirmiausiai sutvarkomi įvairūs dokumentai. Tarp jų ir leidimas vykdyti miško kirtimą. Tuomet prasideda miško kirtimas. Į mišką atvaroma brangi, tačiau moderni, profesionali technika. Ši technika leidžia per ypač trumpą laiką nukirsti gana didelį miško plotą, o kartu ir patogiai sudėti nukirstą medieną, ją surūšiuoti pagal dydį ar medienos rūšį.

Kuomet baigiamas miško kirtimas mediena kurį laiką laikoma miške arba iš karto pervežama į saugomą vietą, sandėlį, kur vis tiek tam tikrą laiko kiekį yra džiovinama. Tik tuomet kai ji sausa yra naudinga ją panaudoti pagal numatytą paskirtį. Taigi, visas šis procesas kainuoja nemažai, kadangi reikalinga tiek brangi technika, tiek tinkama saugojimui vieta ar apsaugos bendrovė. Todėl asmeniniams poreikiams tai yra per daug, tačiau įmonėms, kurios nuolat kerta miškus ir parduoda medieną dideliais kiekiais ar ją kitaip panaudoja tai yra finansiškai naudinga.

Supratę, kodėl bendrovės perka mišką brangiau ir turėdami mišką, iš kurio norėtumėte uždirbti pasidomėkite ar miško kirtimas yra leidžiamas ir ar yra norinčių įsigyti Jūsų turimą mišką – taip galėsite papildyti savo sąskaitą tuomet, kai to labiausiai Jums reikės. Taigi, jei šiandien turite brandų mišką ir galvojate, kad reikėtų papildomų pajamų – leiskite profesionalams jį išsikirsti už tam tikrą mokestį.