Gera sveikata
Sveikata

Moksliškai pagrįsti sveikos gyvensenos patarimai

Labai nesudėtinga pasimesti, kai pradedama kalbėti apie sveikatą ir mitybą. Net ir ilgametę patirtį turintys šių sričių specialistai dažnai vadovaujasi skirtingomis nuomonėmis. Tačiau nepaisant neretai pasitaikančių skirtingų teorijų ir nevienodų požiūrių, yra ne vienas moksliškai pagrįstas sveikos gyvensenos patarimas, kuriuo galima pasinaudoti. Todėl https://asun.lt/ pateikia keletą iš jų.

Venkite vartoti pusfabrikačius

Pusfabrikačiai yra ypatingai nesveikas maistas. Tokiuose maisto produktuose jų gamybos metu yra panaudojamos medžiagos, kurių pagrindinė paskirtis yra paveikti mūsų smegenų centrus, apgaunant juos ir paskatinant mus valgyti daugiau ar net kai kuriais atvejais nulemiant priklausomybės maistui atsiradimą. Dažniausiai tokiame maiste yra labai mažai skaidulų, baltymų ir mikroelementų, tačiau labai daug nesveikų ingredientų, tokių kaip pridėtinis cukrus ar rafinuoti grūdai. Todėl tai daugiausiai suteikia tik tuščias kalorijas.

Pasirūpinkite žarnynu probiotikų ir skaidulų pagalba

Mūsų žarnyne randamos bakterijos, vadinamos žarnyno mikroflora, yra ypatingai svarbios mūsų bendrai sveikatai. Žarnyno bakterijų sutrikimai yra siejami su vienomis rimčiausių lėtinių ligų, tarp kurių yra ir nutukimas. Norint pagerinti savo žarnyno sveikatą į savo mitybos racioną verta įtraukti probiotikų turinčių maisto produktų, tokių kaip jogurtas ir rauginti kopūstai. Taip pat labai naudinga vartoti probiotikų maisto papildus ir valgyti daug skaidulų turinčių maisto produktų, kadangi skaidulos suteikia energijos mūsų žarnyno bakterijoms. Tuo tarpu, jei nesuvartojama pakankamai skaidulinio maisto, skaidulų trūkumą galima kompensuoti vartojant skaidulų maisto papildus.

Pakankamai laiko skirkite miegui

Kokybiško ir pakankamo miego svarba jokiu būdu neturėtų būti nuvertinta ar pamiršta. Prastas miegas gali padidinti atsparumą insulinui, sutrikdyti apetito hormonus ir neigiamai paveikti fizines funkcijas bei psichologinę būklę. Be to, prastas miegas yra vienas iš rimčiausių veiksnių, turinčių įtakos svorio augimui ir nutikimui. Vieno atliko tyrimo rezultatai parodė, kad nepakankamas miegas nutukimo riziką vaikams padidino net 89 %, o suaugusiems – 55 %.

Nevertėtų baimintis kavos

Kava iš tikrųjų yra labai sveika ir naudinga mūsų sveikatai. Kavoje yra daugybė antioksidantų, o atlikti tyrimai parodė, kad kavos vartojimas gali prailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti II tipo diabeto, Parkinsono, Alzhaimerio ir daugybės kitų ligų riziką.

Vartokite riebią žuvį

Žuvis yra labai puikus aukštos kokybės baltymų ir sveikųjų riebalų šaltinis. O tokioje riebioje žuvyje kaip lašiša yra dar daugiau omega-3 riebalų rūgščių ir daugybė kitų maistingųjų medžiagų, būtinų mūsų organizmui. Atlikti tyrimai rodo, kad žmonės, kurie vartoja daugiausiai žuvies, susiduria su mažesne tam tikrų sveikatos sutrikimų ir ligų rizika, tarp kurių yra ir širdies ligos, senatvinė demencija ir depresija.

Jei trūksta saulės – vartokite vitaminą D

Saulė yra puikus vitamino D šaltinis, tačiau, deja, bet daug žmonių saulėje būna pernelyg mažai laiko, o tai reiškia, kad jie gali susidurti su vitamino D trūkumu. Tokiais atvejais vitamino D maisto papildai yra puikus šios problemos sprendimo būdas. Vitaminas D yra labai svarbus geresnei kaulų sveikatai, didesnei jėgai, depresijos simptomų mažinimui ir net vėžio rizikos mažinimui.

Valgykite daržoves ir vaisius

Daržovėse ir vaisiuose yra daugybė skaidulų, vitaminų, mineralų ir begalė antioksidantų, kurie yra ypatingai svarbūs mūsų sveikatai. Atlikti tyrimai rodo, kad žmonės, kurie vartoja daugiau daržovių ir vaisių, gyvena ilgiau ir susiduria su mažesne įvairių ligų rizika.

Pabaigai

Ir, žinoma, tai nėra vieninteliai moksliškai pagrįsti patarimai, kuriuos būtų galima pateikti siekiant gyventi sveikesnį ir pilnavertiškesnį gyvenimą. Todėl jei norima gyventi sveikai, reikėtų ne tik pasirūpinti tuo, ką kasdien valgome, tačiau taip pat pakankamai dėmesio skirti sportui, miegui, poilsiui, streso valdymui, bendravimui ir kitiems mūsų gyvenimui bei savijautai svarbiems veiksniams.