Paslaugos,  Transportas

Pagrindinės vairuotojų klaidos, kurių pasekmė – turbinų remontas

Ne paslaptis, jog turbinų remontas – ne pigus malonumas. Vairuotojai, kurie jau su tokiu remontu susidūrė, ko gero, iš serviso darbuotojų patarimų žino, kaip tinkamai elgtis, kad tokio remonto ateityje išvengti, ar bent jau prailginti turbinos tarnavimo laiką. Tiems, kam ši tema vis dar svetima, turime vertingų patarimų.

Dažniausia priežastis, dėl kurios reikalingas turbinų remontas – naudojama nekokybiška alyva. Šioje vietoje taupyti tikrai neverta – galiausiai „skūpumas“ čia kainuos kelis kartus brangiau. Su žemos kokybės alyva automobilis gauna smulkius nešvarumus bei kietąsias daleles. Šie elementai lemia spartų turbinos ašies ir įvorės dilimą, bei veda prie disbalanso. Alyva turi būti nemaišyta su kitais skysčiais, kadangi bet koks pašalinis cheminis elementas gali sumenkinti jos veikliąsias savybes. Kai alyva tinkamai nesutepa dalių, dėl padidėjusios trinties greičiau dyla velenas ir gali perkaisti guolis.

Kita, pakankamai dažna turbinos gedimo priežastis – nereguliarus alyvos ir filtrų keitimas. Yra keletas kriterijų, kuriais vadovaujantis reikėtų alyvą keisti pravažiavus tam tikrą kilometrų skaičių. Vienas jų – gamintojo rekomendacijos. Tačiau svarbu ir tinkamai įvertinti kelio dangą, kuria važinėjate dažniausiai. Jei dažnai tenka važinėti žvyru, alyvą keisti vertėtų dažniau. Net jei automobilis eksploatuojamas retai, alyvą keisti būtina, kadangi užsistovėjusi ji taip pat praranda savo veikliąsias savybes. Kadangi turbinos darbas paprastai yra labai intensyvus, alyvos kokybei turbinos mechanizmas yra pakankamai jautrus, todėl net menki pokyčiai gali pridaryti rimtų nemalonumų.

Yra ir keletas kitų turbinos gedimo priežasčių, tokių, kaip pašaliniai objektai turbokompresoriuje, kurie patenka per įsiurbimo sistemą. To išvengti padeda tinkamai išvalytas oro filtras, o tiksliau, jo dėžė. Nešvarumai patekę į turbiną, gali ją pažeisti. Keičiant filtrą reikėtų kruopščiai išvalyti filtro dėžę. Dyzelinių automobilių vairuotojams patariama atkreipti dėmesį į pilamo kuro kokybę. Nekokybiškas kuras gali turėti nešvarumų, kurie sudegę prikimba prie turbinos sienelių ir ilgainiui lemia netvarkingą turbinos darbą ir gedimus.

Šioms problemoms už akių užbėgti galima ir atliekant reguliarią automobilio profilaktinę apžiūrą servise, tačiau nepamirškite vengti nekokybiško kuro ir alyvos.