Pirkiniai

Kokius prieskonius verta rinktis kasdien virtuvėje?

Prieskoniai – neatsiejama maisto gaminimo dalis, nes būtent dėl jų patiekalai įgyja naujų skonių ir spalvų. Tiesa, jie ne tik pagardina maistą, bet ir dauguma jų turi teigiamų savybių mūsų sveikatai. Deja, ne visi prieskoniai naudingi – kai kurie pripildyti skonio stipriklių, dažiklių ir cheminių priedų. Kadangi elektroninė prekyba pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo, žmonės vis dažniau apsiperka internetu, mažiau lankosi fizinėse parduotuvėse ir daugiau laiko skiria sau, savo pomėgiams, iš kurių vienas, galbūt – maisto gaminimas. Kokybiški prieskoniai internetu – išeitis norintiems, kad jauki vakarienė su visa šeima teiktų daugiau džiaugsmo, o gaminti būtų vienas malonumas. Taigi, kokie prieskoniai turėtų karaliauti kiekvienoje virtuvėje ir būti kasdien naudojami?

Ceilono cinamonas

Dar vadinamas tikruoju cinamonu, nes būtent šios rūšies cinamono yra sunkiau rasti, tačiau jis pasižymi daugiau naudingų savybių: pasižymi priešuždegiminiu poveikiu ir antibakteriniu efektu, stiprina imuninę sistemą, gerina atmintį, gali pristabdyti senatvines ligas, balansuoja cukraus kiekį kraujyje, padeda atsikratyti svorio.

Ciberžolė

Ciberžolė itin paplitęs prieskonis indų virtuvėje. Be to, kad pagardina maistą, dar suteikia jam nuostabią geltoną spalvą. Ciberžolė aktyvina virškinimą, stiprina imunitetą, užkerta kelią peršalimo ligoms, padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, stiprina kepenis, neleidžia organizme daugintis vėžinėms ląstelėms.

Juodieji pipirai

Šis prieskonis – vienas dažniausiai naudojamų, be kurio neįsivaizduojama nei viena virtuvė. Juodieji pipirai stiprina imuninę sistemą, todėl itin naudinga juos maišyti su ciberžole, taip pat padeda sulieknėti, naudingi sergant artritu.

Imbieras

Imbieras ypač paplitęs Azijos šalyse ir yra puikus cinko šaltinis. Jis puikiai atšviežina skonio receptorius, pagerina virškinimą, padeda nuo pykinimo skrendant lėktuvu ar važiuojant automobiliu, gelbsti nuo pykinimo nėščiąsias, stiprina imuninę sistemą, padeda peršalus.

Kajeno pipirai

Kajeno arba aitriosios paprikos plačiai vartojamos Amerikos atogražų šalyse, dažniausiai jų galima įsigyti jau sumaltų. Šis prieskonis naudojamas vėžio prevencijai, padeda sulieknėti, sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, įveikti kraujospūdžio problemas bei pasižymi šildančiu poveikiu – naudokite jį jaukiems troškiniams žiemą.

Petražolės

Petražoles paprasta užsiauginti darže, vazone ant palangės ir užšaldyti žiemai. Galbūt net nenumanėte, jog petražolės turi daug geležies ir gerina kraują, padeda nuo vidurių užkietėjimo, šlapimo pūslės uždegimo, turi skysčius varančių savybių ir naudingos turint inkstuose akmenų.

Rozmarinas

Šis prieskonis dažniausiai naudojamas mėsos ir daržovių patiekalams gardinti. Be to, jog stiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo virusų, bakterijų, mikrobų, dar ir gerina nuotaiką, stiprina dėmesio koncentraciją ir atmintį, aktyvina kraujotaką.

Česnakai

Česnakas dar vadinamas natūralios medicinos antibiotiku. Vertinant jo teigiamas savybes, jis prilygsta ciberžolei, todėl virtuvės prieskonių lentynoje visada svarbu turėti šiuos du ingredientus, norint turėti gerą sveikatą.

Turėdami visus išvardintus prieskonius, galėsite džiaugtis ne tik įvairiais, išraiškingais skoniais, bet ir puikiai savijauta. Išdrįskite išmėginti naujus skonius, o perkant prieskonius internetu, atsižvelkite į gamintoją, kilmės šalį ir sudėti – geriausia rinktis grynus prieskonius, o ne jų mišinius.