Minecraft hostingas
IT ir technologijos

Privalumai, kuriais pasižymi Minecraft

Labai populiaru manyti, kad kompiuteriniai žaidimai yra lėkšti, beprasmiai ir švaistantys mūsų laiką. Ir nors tokie stereotipai yra labai dažni, jie nėra visiškai teisingi. Tiesą sakant, yra labai daug privalumų, kuriais pasižymi šiuolaikiniai kompiuteriniai žaidimai. Tokie žaidimai kaip Minecraft gali pagerinti mokymosi rezultatus, lavinti motorinius įgūdžius ir skatinti kūrybiškumą. Be to, kompiuteriniai žaidimai paveikia ir kognityvinius sugebėjimus.

Šiuo atveju Minecraft žaidimas – tai lyg skaitmeninė pasaulio kūrimo versija, kurios dėka žaidėjai gali kurti pačias įvairiausias virtualias aplinkas, kartu sąveikaujant su tuo, ką sukuria savo fantazijos ir kūrybiškumo pagalba. Be to, žaidime žaidėjai susiduria su įvairiais iššūkiais ir tam tikromis kliūtimis, kurias turi įveikti, pasitelkdami originalius ir efektyvius sprendimus.

Skatina ir motyvuoja mokytis: ar žinojote, kad Minecraft žaidimas įvairiose pasaulio šalyse naudojamas ir mokyklose, kaip papildoma mokymo priemonė? Mokytojai šį žaidimą pasitelkia bandydami paaiškinti fizikos dėsnius (pvz., gravitaciją) arba moko apie įvairias istorines vietas. Mokytojai pripažįsta, kad šis žaidimas jų mokiniams padeda lengviau mokytis. Be to, tai yra kur kas įdomesnė mokymosi priemonė.

Skatinamas kūrybiškumas: kadangi Minecraft žaidime reikia kurti, žaidėjai visuomet turi stengtis būti kuo kūrybiškesni. Trumpiau tariant, jie strateguoja, bando išgyventi virtualioje aplinkoje, tyrinėja, ieško reikiamų medžiagų ir modeliuoja naujus statinius. Šis žaidimas dažnai lyginamas su visiems gerai žinomu Lego žaidimu.

Padedama lengviau orientuotis aplinkoje: nustatyta, kad šis kompiuterinis žaidimas žaidėjams padeda lengviau susiorientuoti realioje aplinkoje. Atlikti tyrimai parodė, kad tie, kurie žaidė Minecraft, ir tie, kurie kompiuterinių žaidimų nežaidė – pasižymėjo skirtingais orientavimosi gabumais.

Sveikesnė alternatyva: šis žaidimas yra kur kas sveikesnė alternatyva nei televizijos žiūrėjimas. Pastebima, kad tuomet, kai vaikai daugiau laiko praleidžia žiūrėdami televizijos kanalus, pamato daugiau reklamų, dažniausiai susijusių su maistu. O tai reiškia, kad jie linkę dažniau užkandžiauti nesveiku maistu.

Gerėjanti motorika ir koordinacija: tyrimai parodė, kad kompiuteriniai žaidimai gali būti puiki chirurgų ir netgi pilotų mokymo priemonė. O tuo tarpu Minecraft žaidimas yra viena iš puikiausių priemonių, galinčių pagerinti rankų – akių koordinaciją.

Taigi, žinant visus šiuos privalumus, nėra stebėtina, kad pastaruoju metu Minecraft hostingas ir šio žaidimo serveriai labai sparčiai populiarėja bei užima vis didesnę kompiuterinių žaidimų rinkos dalį.