Paskutinės pasaulinės ekonominės krizės metu labai reikšmingai pasikeitė žmonių požiūris į finansinių paslaugų teikėjus (lygiai taip pat pasikeitė ir kreditorių požiūris į savo klientus). Todėl nenuostabu, jog P2P (angl. „Peer-to-Peer“) tarpusavio skolinimo platformos (https://www.zmoneszmonems.lt/) sulaukė didžiulio susidomėjimo – ne tik užsienio šalyse, tačiau ir Lietuvoje. Dabar mūsų šalies rinkoje veikia ne viena tarpusavio skolinimo platforma, kurioje matomas tiek didžiulis investuotojų (žmonių, suteikiančių paskolas), tiek ir besiskolinančių vartotojų aktyvumas. Visa tai rodo, kad vartotojai tokiuose šiuolaikiškuose virtualiuose finansiniuose sprendimuose įžvelgia labai daug privalumų.
Žinoma, kai kurie žmonės, kuriems dar nebuvo tekę pasinaudoti tarpusavio skolinimo platformomis, iki šiol mano, kad tai yra lygiai toks pats skolinimosi būdas, kaip ir anuomet populiariu buvęs skolinimas pasirašant vekselį – juk tiek anuomet, tiek ir dabar vartotojai tokiais atvejais skolinasi iš fizinių asmenų. Tačiau iš tikrųjų tai yra tėra vienintelis tokio skolinimo būdo panašumas. Vien tik dėl to, kad tarpusavio skolinimo platformose žmonės skolinasi iš žmonių, negalima teigti, jog tai yra toks pats skolinimosi principas. Iš tikrųjų viskas yra priešingai – būtent todėl šiuolaikinės tarpusavio skolinimo platformos ir yra tokios populiarios.
Tai yra labai saugus ir praktiškas sprendimas, kurį šiandien pasirenka begalė vartotojų – tiek tų, kurie nori gauti paskolą, tiek ir tų, kurie nori užsidirbti investuodami į tokius finansinius instrumentus. Vietoje to, kad investuotojai investuotų „aklai“, gerai nežinodami, kokia rizika pasižymi konkretus vartotojas, tarpusavio skolinimo platformų operatoriai įvertina kiekvieną paskolos prašantį žmogų ir išsiaiškina, koks yra jo mokumas. Jei žmogus nėra mokus ar neatitinka bent vieno iš keliamų reikalavimų, tuomet jis negali atsidurti paskolų prašančių asmenų sąraše. Tai reiškia, kad investuotojai yra apsaugoti ir gali rinktis tik iš paskolų, kurių prašo mokūs fiziniai asmenys. Be to, visas šis procesas yra administruojamas tarpusavio skolinimo platformas, todėl nei paskolų prašantiems vartotojams, nei tiems, kurie yra pasiryžę investuoti į paskolas, nereikia veltui gaišti savo brangaus laiko ir susidurti su jokiais papildomais nepatogumais.