Namams,  Paslaugos,  Statyba

Saulės elektrinės ant stogo

Jau seniai esame įpratę vis atkreipti dėmesį einant ar važiuojant automobiliu į kiek neįprastą namo stogą, ant kurio būtų saulės elektrinės. Jos rinkoje egzistuoja jau tikrai seniai ir kiekvienais metais vis labiau populiarėja. Šis prietaisas tikrai patogus, nes galite visai nepirkti elektros, o tik naudotis ta, kurią pagamina saulė. Tai yra tikrai įmanoma. Tad tiems, kurie nebenori pastovių mokesčių už elektros energiją – gali ją pasigaminti saulės elektrinės dėka. Ją jau tampa įprasta montuoti ant namo stogo. Čia ji neužima riboto ploto kieme papildomos vietos. Ant stogo esanti elektrinė taip pat pasiekia maksimalų kiekį saulės spindulių.

Galėsite džiaugtis pavasarį pradedama kaupti perteklinę elektros energiją šaltajam metų laikui, kada jos reikia daugiausiai. Beliks tik susimokės už pasinaudojimo tinklais mokestį, bet tai vis tiek bus žymiai mažiau nei anksčiau, kai tekdavo mokėti už elektros energiją pilną kainą. Žmonės, norintys sutaupyti dažniausiai ir renkasi saulės elektrinės pagaminamą elektros energiją. Jas statyti ant namo stogo yra pats praktiškiausias ir efektyviausias metodas. Galime ir paaiškinti, kodėl taip yra.

Kam yra naudojamas namo stogas? Dažniausiai jis nėra pakankamai išnaudojamas žmonių, gyvenančių name, poreikiams. Retai kas ryžtasi čia rengtis terasą, nes dažniausiai nori vaikščioti ant žemės, o daugiau kam naudoti stogą ir nebesugalvoja. Statyti ant stogo saulės elektrinę yra tikrai naudinga, nes taip yra naudingai išnaudojamas stogo plotas. Čia ji išnaudojama efektyviausiai. Ypač gerai, jeigu stogas bus nukreiptas pietų kryptimi ir pasviręs 35 – 36 laipsniais. Tokia stogo padėtis būtų maksimaliai išnaudojama pastatytos saulės elektrinės.

Tačiau ką daryti, jeigu stogo iš viso nėra arba jis yra nenaudingoje pozicijoje? Galimi ir kiti elektrinės montavimo variantai. Tuomet dažniausiai yra pasirenkama žemė šalia namo. Tik tokiu atveju teks mažinti kiemo plotą. Nenorėdami prarasti vietos kieme, galite statyti saulės elektrinę ant sienos. Tenka pripažinti, jog toks sprendimas bus mažiausiai efektyvus, bet vis dėlto net ir ant sienos esančios saulės elektrinės gali būti vis tiek efektyvios.