dantų balinimas
Sveikata

Štai kodėl dantų balinimą verta patikėti odontologams

Žodis „odontologija“ nesvetimas nei vienam Lietuvos piliečiui. Nori ar nenori, bet laikas nuo laiko tenka praverti odontologijos klinikos duris ir įsitaisyti specialisto kėdėje. Klausimai, susiję su dantų taisymu, labai įvairūs. Gydytojai žino, kaip balinti dantis ar kas per dalykas yra estetinis plombavimas.

Kokį laiką paskirti?

Kadangi pacientų situacijos individualios ir skiriasi poreikiai, dantų gydytojų darbas reikalauja išskirtinio kruopštumo, būtina viską nepriekaištingai suderinti. Pradėkime nuo to, kad kiekvienas vizitas – tai atskiras derinimas, bandymas paskirti tinkamiausią laiką. Kiek laiko truks procedūra? Kokiu kitu laiku jau yra užsiregistravusių pacientų? Jei gydymą sudaro kelios procedūros, koks optimalus laikotarpis tarp jų? Į kokį laiką nukelti, jei pacientas paskambina ir pasako, kad sutartu laiku negalės atvykti?

Tiek daug klausimų, įrodančių, kad specialistai žino ne vien apie dantų balinimą. Odontologai – dar ir vadybininkai. Kad ir kokiomis laiko planavimo priemonėmis jie naudojasi (kai kuriems patinka elektroniniai sąrašai, kiti reikiamą informaciją susirašo į užrašų knygeles), svarbu tikslumas. Na, o kai lankytojų daug, tai mažos knygelės neužtenka. Kuo daugiau žmonių teiraujasi, tariasi, tuo sunkiau viską sudėlioti.

Skirtingas gydymas

Neskaičiuosime, kiek žmonių per dieną praveria klinikos duris, bet tikrai ne du ir ne trys. Skauda dantį, dantys pageltę, atsirado jautrumas… Negalavimai visokie, tad odontologui nepakanka susigaudyti, kaip balinti dantis. Reikalingas visapusiškas išmanymas. Pirmiausia imliai studijuojama. Niekas negimsta odontologu. Šios srities profesionalu tampama.

Bendravimo įgūdžiai

Kaip manote, kokios savybės odontologui svarbios? Derėtų paminėti bendravimo įgūdžius. Bendravimas turi būti dalykiškas, malonus. Jei pacientas dėl ko nors neapsisprendžia, gydytojas neturėtų pradėti rėkti. Ar tai būtų įprastos pasisveikinimo frazės ar vizitų derinimas, bet kuriuo atveju kalbėjimas turėtų būti mandagus.

Kaip balinti dantis – klausimas, į kurį atsakys odontologas

O dabar pereikime prie konkrečios temos. Gydytojai, paklausti, kaip balinti dantis, pateikia ne vieną atsakymą. Kodėl? Todėl, kad yra bent keletas būdų. Dantų balinimas pastomis, geliais, balinimo skysčiais, juostelėmis, kapomis…

Štai balinamoji dantų pasta, pakuotė padabinta skambiais užrašais… Turėtų pagražinti dantis, suteikti jiems spindintį baltumą, ar ne? Pagražinti turėtų, bet kažin ar labai efektyviai. Odontologijos klinikose taikomi metodai gerokai veiksmingesni.

Tiesa, dantų balinimo poveikis laikui bėgant sumažėja. Tačiau gydytojai nuteikia gana pozityviai. Jų teigimu, nepiktnaudžiaujant tam tikrais dažančiais maisto produktais galima išlaikyti dantis dailiai baltus net iki kelerių metų. Tai išties daug žadantis rezultatas. Lieka kitas klausimas – ar verčiau mėgautis norimu maistu, ar patiekalus rinktis itin atidžiai ir saugotis ko nors „ne tokio“? Pabandysime spėti – pirmas variantas daugeliui patrauklesnis. Juk taip pat galima teigti „nesišypsant nebus raukšlių“, bet tada artėjama prie absurdo, ar ne?

Dantų balinimas rekomenduojamas ne visada

Klausimus, kaip balinti dantis, kokia yra konkrečių priemonių veikimo trukmė ir t. t., būtina užduoti ne praeiviams gatvėje, ne politikams, o dantų gydytojams. Šie, beje, patars, ar apskritai reikia balinti, nes procedūra kai kuriais atvejais vengtina. Pavyzdys – dantų balinimas nerekomenduojamas vaikams iki 16 metų.

Balinimo procedūros nerekomenduojamos nėščiosioms bei maitinančioms krūtimi. Nepatartinos ir dar keletu atvejų: jei yra alergija peroksidui; jei dantys jautrūs ar apsinuoginusios šaknys; jei sergate dantenų ligomis; jei dantys neužplombuoti; jei dantys restauruoti specialiomis plombomis, karūnėlėmis ar kitomis priemonėmis

Kaina

Žinote, kas pozityvu? Ogi tai, kad balinimas laikomas viena iš pigiausių odontologijos kabinete atliekamų procedūrų. Tad jeigu tikrai reikia ir jeigu balinimas jums nekenkia (būtinai pasitarkite su gydytoju) ir jeigu nusprendėte pasigražinti, turbūt malonu žinoti, jog nereikės pakloti didžiulių sumų.

Patikėję klausimą specialistams, išvengsite papildomų rūpesčių ir džiaugsitės maloniu rezultatu.