Namams

Vertybes nuo gaisro apsaugos seifas

seifasNetikėtai kilęs gaisras yra nepamatuojamo dydžio grėsmė, per kelias akimirkas galinti sunaikinti visą užgyventą žmonių turtą ar net nusinešti žmonių gyvybes. Ugnis labai greitai sunaikina įvairius dokumentus: pasus, sutartis, o jei jis kilęs biure, prapuola įmonės steigimo ir kiti svarbūs dokumentai, jų kopijos, antspaudai ir pan. Bet kuriuo metu kilęs gaisras yra didžiulė grėsmė žmonių saugumui, informacijai, vertybėms ir kitam turtui. Tai žinant reikia pasirūpinti saugumu dar tada, kai neįvyko nelaimė. Yra nemažai įvairių galimybių vertybes ir svarbiausius dokumentus apsaugoti nuo gaisro. Viena iš tokių priemonių – priešgaisriniai pastatomi arba sieniniai seifai.

Įvykus gaisrui namuose arba įmonės biure, patirti nuostoliai gali būti milžiniški, ir net gali tekti kuriam laikui paralyžuoti visą kompanijos veikla. Norint atgauti dokumentus, būtinus bendrovės funkcionavimui, bus sugaišta labai daug laiko, išnaudota daug energijos, o kai kurie itin svarbūs prarasti dokumentai gali kainuoti labai brangiai arba būti prarasti amžiams. Taigi, vardan saugumo, svarbiausius daiktus ir dokumentus, kuriuos praradus gaisro metu pasekmės būtų skaudžiausios, rekomenduojama apsaugoti specialiais priešgaisriniais seifais.

Seifai, saugantys nuo gaisro, yra skirstomi į kelis skirtingus tipus. Seifai, nuo ugnies saugantys popierių, yra itin patvarūs. Kritinė temperatūra popieriui yra vos 175 laipsniai. Jeigu seifas gaisro atveju turi apsaugą popieriui 60 minučių, vadinasi jam esant gaisro židinyje, t. y. toje vietoje, kur temperatūra siekia net 1010 laipsnių pagal Celsijų, vidaus temperatūra 60 minučių nepakils aukščiau nei iki 175 laipsnių. Priešgaisriniai seifai, skirti laikmenoms, pasižymi tuo, kad jam esant gaisro židinyje 60 minučių, vidinė jo temperatūra nepakils iki 50 laipsnių, nes kritinė temperatūra kompiuterinių duomenų laikmenoms yra 50 laipsnių. Puikus pasirinkimas yra universalūs priešgaisriniai seifai skirti ir popieriui, ir laikmenoms – jie turi papildomą atskirą izoliuotą skyrių seife, skirtą apsaugoti būtent laikmenoms, nes jų kritinė temperatūra yra žemesnė nei popieriaus. Gaminami ir specialūs priešgaisriniai seifai įvairioms byloms. Galima įsigyti ir ugniai atsparių dėžučių dedamų į seigą. Į jas galima įdėti svarbiausius dokumentus ir vertybes. Taip apsaugosite svarbius daiktus ne tik nuo vagystės, bet taip pat ir nuo gaisro. Popieriniams dokumentams ir laikmenoms apsaugoti nuo gaisro skirti tiek sieniniai seifai, tiek ir tvirtinami prie grindų.

Svarbu prisiminti, jog Lietuvoje naudojami specializuoti priešgaisriniai seifai, įsilaužimams ir vagystėms yra mažiau atsparūs negu specializuoti apsauginiai. Didžioji dalis tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje parduodamų sertifikuotų gaisrui atsparių seifų nėra taikomi kaip apsauginiai. Žinoma yra ir tokių seifų, kurie sertifikuojami ir kaip apsauginiai, ir kaip priešgaisriniai. Be abejonės, tai labai geras pasirinkimas, kuris apsaugos jūsų vertybes ir nuo gaisro ir nuo vagystės, tačiau tokio tipo seifai gana brangūs.