Laisvalaikis

Veterinarijos klinika – antrieji gyvūno namai

gyvunaiAr pastebėjote, jog laukiant eilėje pas gydytoją pakyla kraujo spaudimas, jaučiatės sudirgę ir vis kyla noras pabėgti? Ir tik lankantis dažniau įprantama prie šio jausmo, atsipalaiduojama, nes žinoma, kad gydytojas tik padės, pagelbės, o ne baus. Tas pats ir su gyvūnais. Gyvūnai jaučia, kuomet važiavimas “kažkur” yra važiavimas būtent pas veterinarą, o ir jaučia pačių šeimininkų baimę, nes dažniausiai augintinis vežamas pas veterinarą esant sveikatos sutrikimams. Tačiau Vaidos veterinarijos klinikos specialistai pasakoja, jog taip neturėtų būti. Dažnesnis profilaktinis apsilankymas pas specialistą apsaugo nuo streso tiek gyvūną, tiek šeimininką ir leidžia klinikoje tarsi antruose namuose. Tad kaip tai pasiekti ir kam to reikia?

Naminiai gyvūnai – katės, šunys, papūgėlės ir jūrų kiaulytės , kaip ir žmonės negaluoja, serga, tačiau kartais sunkiau suprasti kas jiems yra. Juk jie negali durti sau pirštu į pilvuką ir pasakyti „skauda“. Jie tiesiog arba pradeda labiau reikšti nepasitenkinimą (loja, kniaukia) arba susisuka į mažą pūkų kamuoliuką ir pasislepia nuo žmogaus akių. Tačiau daug lengviau užkirsti kelią tokiems įvykiams reguliariai lankantis pas veterinarus. Veterinarijos klinika – tai vieta, kur specialistas gali įvertinti gyvūno būklę ir iš anksto pastebėti ligos požymius. Veterinaras patars kaip prižiūrėti augintinį, kaip, pavyzdžiui, valyti jo dantukus, prižiūrėti nagučius, plauti kailį ir kitaip užkirsti kelią plintančioms ligoms bei infekcijoms. Kartais tereikia trupučio vitaminų, specialaus maistelio ar kokios nors fizinės veiklos ir gyvūnas „pabėga“ iš potencialiai sunkios ligos gniaužtų.

Veterinarijos klinika Vilniuje, tai ne tik veterinaro paslaugos. Taip pat veikia gyvūnų salonas – spa paslaugos, kirpykla, nagučių karpymas, ausų valymas. Šios kosmetinės procedūros taip pat prisideda prie gyvūno sveikatos, kadangi atliekamos kruopščiai ir profesionaliai. O juk namuose netinkamai valant ausis, galite sužeisti naminuką.

Kuomet veterinarijos klinikoje gyvūnas jaučiasi gerai, jaučiasi mylimas nebijo lankytis ir taip nekelia streso sau ir šeimininkui. Šeimininkas nejausdamas streso linkęs dažniau vykti į veterinarijos kliniką, o tai yra išties sveika gyvūnui.