Laisvalaikis

7 priežastys, kodėl augantiems vaikams naudinga muzika

Visi  tėvai, linki geriausio savo vaikams. Siekiama psichinės, fizinės ir intelektinės gerovės. Tai ypač aktualu jiems gaugant ir bręstant, nes svarbu, jog jie išmoktų gyvenimo gudrybių ir savarankiškumo.

Augdami vaikai vienaip ar kitaip susidurs su muzika –  klausysis muzikos ir dainų, kurios vaidins svarbų aspektą jų kultūroje. Ir tai yra gerai. Svarbu žinot, kokios naudos vaikams teikia muzika, ir kaip tėvai gali padėti dar labiau išnaudoti muzikos poveikį.

Mažiesiems pažintis prasideda per žaislus, muzikiniai žaislai ne tik ramina, pralinksmina, bet ir leidžia mokytis. Vyresniesiems pažintis prasitęsia susipažįstant su instrumentais ar dainavimu.   

Muzika padeda pagerinti smegenų veiklą

Moksliškai įrodyta, kad muzika turi privalumų ir naudos vaikų sveikatai. Vienas iš šių privalumų yra tai, kad muzika padeda pagerinti jų protinę veiklą ir atminties funkcijas. Vienas tyrimas parodė, jog muzikanto smegenys veikia kitaip nei ne muzikanto. Taip pat buvo įrodyta, kad studentai, kurie augdami buvo įsitraukę į su muzika susijusias veiklas, pasiekė geresnius akademinius rezultatus. Muzika padeda stimuliuoti smegenų dalį atsakingą už skaitymą, matematiką ir emocinį vystymąsi. Vien tai turėtų būti pakankama motyvacija, kad jūsų vaikai būtų įtraukti į muziką ir su ja susijusią veiklą.

Kūdikystėje verta atkreipti dėmesį į žaislinius instrumentus – grojantys muzikiniai žaislai atkreips dėmesį, o augant galbūt sudomins ir tikrais instrumentais, nes tai jau bus pažįstamas daiktas.

Muzika padeda vaikams lavinti socialinius įgūdžius

Augdami daugelis vaikų susidurs su socialinio prisitaikymo iššūkiais. Geriausias būdas padėti jiems tai įveikti – skatinti mokytis groti muzikos instrumentais ar būti dainuojančios grupės nariais. Tai padeda jiems lavinti socialinius įgūdžius, pavyzdžiui, kaip bendrauti su žmonėmis, kaip dirbti komandoje, vadovauti ir drausminti, kaip įvertinti atlygį ir pasiekimus.

Muzika padeda sustiprinti pasitikėjimą savimi

Jei pastebėsite, kad jūsų vaikas nepasitiki savimi, pradėkite mokytis groti muzikos instrumentu. Galima pradėti ir nuo žaislų, nes šiuolaikiniai žaislai kūdikiams gali itin kokybiškai pamėgdžioti instrumentus. Kuomet vaikai supranta, kad jie patys gali išsiugdyti įgūdžius, tai suteikia jiems to pasitikėjimo savimi kurio jiems reikia. Laikui bėgant jie taps tvirtesni ir dar labiau pasitikės savo galimybėmis.

Muzika įkvepia kūrybai

Jūs tikrai sutiksite, kad muzikantai yra vieni kūrybiškiausių žmonių. Nesvarbu, jų veikla yra dainos žodžių rašymas, ar naujo grojimo gitara praktika. Žaisdamas muzikinius žaidimas ar grodamas instrumentais, jūsų vaikas pasinaudos savo vidine kūrybine dvasia. Lavinamieji žaislai berniukams bei mergaitėms su muzikos instrumentais suteiks vaikams  pranašumą prieš savo draugus ir suteiks pranašumą vėliau gyvenime.

Muzikavimas moko kantrybės

Jei kada nors pastebėjote grojančią grupę ar chorą, pastebite tik tai, koks kantrus yra kiekvienas narys. Kolektyvo nariai prieš grodami visada turi laukti atsakingo asmens signalo, kitaip jų grojamoje dainoje nebus harmonijos. Muzikavimas ir apskritai užsiėmimai komandoje išmoko vaikus kantrybės. Jie taip pat mokosi dirbti kartu su kitais kurdami kažką tokio gražaus kaip muzika.

Puiki išraiškos forma

Koks yra geresnis būdas vaikams išreikšti save nei per muziką. Tokie įgūdžiai kaip dainų kūrimas, dainavimas ir sceninis atlikimas padės jūsų vaikams ugdyti socialinius įgūdžius, kurie savo ruožtu padės jiems išreikšti save.

Moko disciplinos

Norint išmokti groti muzikos instrumentu ar tapti geresniu dainininku, reikia drausmės ir kantrybės. Vaikams reikės daug praktikos. Kai vaikai pasirenka tobulinti įgūdžius, tai moko jų drausmės ir jos laikymosi svarbos. Jie žino, kad norint tapti geresniais, reikia skirti laiko. Tai padeda jiems tapti drausmingiems ir siekti savo tikslų.