Laisvalaikis

Aktyvi veikla Vilniuje. Kuo užsiimti?

Vilniuje yra nemažai gražių parkų, kur yra palankios sąlygos fizinei veiklai. Jau kelerius metus miestiečiai gali naudoti lauko treniruokliais. Savarankiškai žmonės gali bėgioti, važinėti dviračiais, užsiimti šiaurietiškuoju ėjimu. Žmonių sąmoningumo lygis dėl fizinio aktyvumo auga. Tai pastebima įvairiuose miesto renginiuose, pavyzdžiui, maratonuose, kurie sulaukia gausaus dalyvių skaičiaus. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas senjorams, nėščiosioms, pagimdžiusioms moterims. Rengiami šiaurietiško ėjimo mokymai tiems, kurie norėtų išmokti ir praktikuoti šį fizinio aktyvumo būdą savarankiškai.

Sportiniai užsiėmimai vaikams

Vaikai turi labai daug energijos, todėl bet kokie sportiniai užsiėmimai jiems bus smagiausia pramoga, o jeigu kartu žaidžia ir tėvai, ir brolis, ir sesė- jis būna dar laimingesnis. Jei jūsų atžala lanko kokios nors sporto šakos užsiėmimus rinkitės tą sportą ir leiskite vaikui tapti šios sportinės rungties ekspertu. Tegul jis jus moko, rodo kaip tinkamai daryti judesius, smūgiuoti, mesti, kaip taisyklingai bėgti ar ko nedaryti.

Kuo naudinga aktyvi veikla?

Norint suformuoti tvirtą, stiprų kūną aktyvi veikla būtina kiekvienam sportuojančiam, planingos, kryptingos ir apgalvotos jėgos treniruotės- geriausias būdas išlavinti liesą, raumeningą ir gražų kūną vyrams ir moterims.

Kuo naudingos jėgos treniruotės?

Jegos treniruotės degina riebalus treniruotės metu ir po to, kai treniruotė baigta, ir padidina medžiagų apylaitą net iki 48 valandų. Jėgos treniruotės ne tik suteiks papildomos jėgos jūsų mėgstamam sportui ar aktyviam laisvalaikiui. Visi sunkūs darbai vyks daug lengviau, kai žaisite mėgstamą krepšinį, futbolą, tinklinį, tenisą ar kt., jėgos treniruotės neabejotinai virs geresniais rezultatais aikštelėje. Jėgos treniruotės taip pat pagerina ir aerobinę ištvermę, ir galūnių judesių koordinavimą, taigi padeda pasiekti geresnių rezultatų sporte. Jei dirbate sėdimąjį darbą, žinote, kad ilgas ir neergonomiškas sėdėjimas prie stalo  gali sukelti apatinės nugaros dalies  ar kaklo skausmus. Kryptinga jėgos treniruotė gali padėti sustiprinti ne tik paviršinius, bet ir giliuosius liemens raumenis, kurie laiko stuburą fiziologinėje padėtyje. Taip pat gali sumažėti nugaros ar kaklo srityje juntamas  diskomfortas.