Baseinu chemija
Patarimai

Baseinų chemija tinkamai vandens priežiūrai

Kad ir kaip tinkamai beprižiūrėtume lauko baseiną, vandens kokybė gali pasikeisti dėl įrangos sutrikimo, baseino naudojimo intensyvumo, oro temperatūros ir pan. Svarbu užtikrinti, kad net ir nesinaudojant baseinu, veiktų filtravimo sistema, būtų stebimi visi rodikliai, užtikrinantys vandens kokybę. Atitinkamai privaloma atlikti vandens korekcijas tam skirta baseinų chemija.

Pagrindiniai produktai, kurių prireiks baseino priežiūrai:

  • Vandens filtravimo sistema;
  • Chloras, aktyvusis deguonis vandens dezinfekcijai arba bechlorė vandens dezinfekcijos sistema;
  • Algicidai dumblių naikinimui;
  • Flokuliantai vandens skaidrinimui;
  • Preparatai vandens pH lygio reguliavimui.

Papildomai taip pat gali prireikti priemonių, esant kietam vandeniui, ar kai vandenyje gausi įvairių metalų. Taipogi priemonių baseino nešvarumų valymui.

Be šių priemonių baseino eksploatavimas, išlaikant vandens kokybę, tiesiog neįsivaizduojamas. Tai priemonės, kurios būtinos baseino vandens saugumui užtikrinti.

Per kiek laiko suveikia baseinų chemija?

Priklausomai nuo vandens užterštumo, vandens kokybę ir švarą galima sugrąžinti per skirtingą laiko tarpą – 24-48 valandas. Tačiau jeigu tai tik nedideli vandens chloro, pH lygio pakitimai, jų balansą atstatysite per ženkliai trumpesnį laiką.

Vandens oksidaciją chloru ar kitomis priemonėmis būtina atlikti reguliariai, pH korekcijos atliekamos esant nuokrypiui nuo normos – 7,2-7,4. Algicidus bei flokuliantus taip pat galima naudoti reguliariai pagal atitinkamas gamintojo rekomendacijas.

Priemonių naudojimas ir dozavimas

Kiekviena priemonė turi būti naudojama atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas ir vandens kokybės rodiklius. Paprastai tokias priemones, kaip pH reguliatoriai, vandens skaidrinimo, dumblių naikinimo priemonės, rekomenduojama naudoti 1 kartą per savaitę. Reguliari vandens dezinfekcija taip pat turi būti atliekama 1 kartą / sav. atitinkamomis priemonėmis – chloru arba aktyviuoju deguonimi, jei esate pasirinkę vandens dezinfekciją be chloro.

Tuo tarpu vandens oksidavimą – „ šoką“ greitojo veikimo chloru pakanka atlikti 1 kartą per 2 savaites, o aktyviuoju deguonimi – 1 kartą per savaitę.

Preparatų dozavimo ir naudojimo instrukcijas numato gamintojai, todėl būti atsižvelgti į jų rekomendacijas.

Vandens pilnai keisti dažnai nereikia, tai pakanka padaryti 1 kartą per metus, prieš ruošiant baseiną žiemai arba pavasarį, prieš pradedant naudotis baseino malonumais.