Grožis,  Mada

Deimantas

Kas yra deimantas?

Apie deimantus tikrai esame girdėję visi, tačiau ar visi žinome, kas yra deimantas? Deimantas yra kiečiausias natūralus mineralas. Taip pat deimantai yra rečiausiai žemėje randami brangakmeniai, todėl jų kaina taip pat yra labai aukšta.

Deimantų spalvų pasirinkimas stebima ir leidžia moterims pasirinkti būtent tai, kas labiausiai prie širdies. Deimantai gali būti mėlyno, žalio atspalvio, taip pat raudoni ar rožiniai, geltoni, rudi, oranžiniai. Rečiausiai randami raudoni ir rožiniai deimantai, o aukščiausią kainą palaiko bespalviai deimantai.

Iš deimanto, jį šlifuojant, išgaunamas briliantas.

deimantai

Kaip vertinamas deimantas?

Deimantas vertinamas, remiantis keturiais kriterijais, t. y. vadinamąja „4C“ klasifikacija: briaunavimas (angliškai – cut), švarumas (angliškai – clarity), spalva (angliškai – color), karatai (angliškai – carat).

Briaunavimas, daugeliui gal girdėtas kaip šlifavimas, yra būtent ta savybė, kuri apibūdina deimanto grožį. Šlifavimas yra kelių laipsnių, kuo daugiau laipsnių – tuo vertingesnis deimantas. Kodėl verta rinktis kuo aukštesnio laipsnio šlifavimą? Nes iš minėtųjų „4C“ savybių tik šlifavimas daugiausiai lemia nuostabią deimanto išvaizdą, grožį, spindesį.

Deimanto kaina

Deimantas – vienas brangiausių brangakmenių. Jei paieškos sistemoje įvestumėte tokias frazes kaip „deimantas kaina“, „karatas deimantas kaina“ ar „deimanto 1 karato kaina“, tai pamatytumėte, kad deimantų kainos startuoja nuo kelių dešimčių tūkstančių litų ir kyla neribotai.

Deimantas kaina išsiskiria iš kitų brangakmenių, todėl yra įperkamas toli gražu ne visiems.

Briliantas yra apdirbtas deimantas

Briliantas ir deimantas – iš to paties mineralo, kuris pirma būna deimantu, o vėliau – šlifuojant – virsta briliantu. Taigi, briliantas – tai apdirbtas deimantas. Tiesa, deimantui, kad jis virstų briliantu, keliamas toks reikalavimas – deimantas turi turėti ne mažiau 57 briaunų. Deimantas šlifuojamas ir taip virsta briliantu. Briliantai – prabangos ir nuostabaus grožio derinys, apie kurį svajoja kiekviena moteris.

Deimantas ir cirkonis: panašumai ir skirtumai

Pamatę papuošalą su deimantu neretai paklausiame, čia deimantas ar cirkonis? Cirkonis dėl  savo panašumo į deimantą pelnytai tituluojamas didžiausiu deimanto konkurentu. Tačiau būtent dėl to panašumo neretai apsigaunama, perkant deimantus, nes neįgudęs žinovas nė neatskiria, kad gauna ne deimantą, o cirkonį. Šiuo atveju kalbama apie nesąžiningus prekiautojus. Todėl brangakmenius patartina pirkti specializuotose parduotuvėse, kur Jums bus pateikti įrodymai, kad perkate tikrai deimantą ar briliantą.

Tam, kad galėtume atskirti deimantą nuo cirkonio reikalingi specialūs aparatai arba profesionalaus specialisto – gemologo – pagalba.

Kas yra karatas?

Karatas – tai deimanto svorio matavimo vienetas. Deimantas 1 karatas yra 200 miligramų. Ne deimanto dydis, o būtent karatai lemia brangakmenio kainą.