Ergonomiski darbo stalai
Patarimai

Ergonomiški darbo stalai ir darbo kėdės – kodėl viso to reikia jūsų biurui

Ar kada nors skyrėte bent šiek tiek daugiau laiko atidžiai įvertinant savo biure esančias kėdes? O ar kada bandėte įvertinti, kokiu patogumu pasižymi darbo stalai, prie kurių kasdien sėdi jūsų darbuotojai? Dauguma žmonių kasdien sėdėdami prie savo darbo stalo praleidžia bent aštuonias valandas, o tai reiškia, kad darbuotojas ir jo darbo kėdė bei stalas privalo „gerai sutarti“ – priešingu atveju kaklo, nugaros ar šlaunų skausmai bus neišvengiami.

Ergonomiškus sprendimus reikėtų suprasti kaip būdą saugiai, lengvai ir praktiškai naudoti tam tikrus daiktus. Todėl ir ergonomiški biuro baldai šiandien daugelyje darboviečių vaidina labai svarbų vaidmenį. O jei jūsų biure apie tai dar nebuvo pagalvota, pats metas daugiau sužinoti apie ergonomiškus baldus ir jų teigiamą poveikį mūsų sveikatai bei darbo našumui.

Mėgaukitės sveikatos privalumais

Tai, kaip jūs sėdite prie savo darbo stalo, įtakoja ir jūsų sveikatą. Sėdint neįprastoje ir nepatogioje padėtyje, papildomai apkraunama mūsų kūno kaulų ir raumenų sistema, sukeliant didelį stresą, diskomfortą, skausmą ir maudimą įvairiose kūno vietose, tokiose kaip kaklo ir pečių sritis, nugara, kojos ar rankos. Kadangi įprastai mes nesusivokiame, kad sėdime neteisingoje padėtyje iki tol, kol nepradedame jausti skausmo ar kitų nemalonių pojūčių, būtina suprasti, kokie yra ergonomiškos kėdės ir ergonomiško sėsk-stok stalo privalumai.

  • Laikysena: Sėdint teisingoje padėtyje, jūsų kūnas išvengia didelio streso ir skausmo. Jei pasirinksite ergonomišką darbo kėdę, galėsite ją pakoreguoti atsižvelgdami į savo poreikius ir užtikrindami, kad darbo metu jūsų pėdos bus atremtos į grindis, o keliai išliks sulenkti 90 laipsnių kampu – paraleliai jūsų šlaunims.
  • Kaklas ir pečiai: Darbo kėdės, kurios neturi atramos galvai, laikui bėgant sukelia kaklo ir pečių skausmus ir netgi labai rimtas sveikatos problemas, tokias kaip kaklo slankstelių uždegimas. Galvos atlošas palaiko tinkamą galvos ir kaklo padėtį tiek tuomet, kai yra kalbama telefonu, tiek ir tuomet, kai yra naudojamasi kompiuteriu ar rašoma sėdint prie darbo stalo.
  • Nugara: Be tinkamos nugaros atramos, darbo metu jūsų nugara ir stuburas patiria labai didelį stresą, kuris gali sukelti didžiulį skausmą. Jūsų darbo kėdės nugaros atrama turėtų būti pakankamai aukšta, kad galėtų suteikti atramą visam jūsų stuburui. Ji taip pat turėtų būti išlenkta taip, kad galėtų atitikti jūsų stuburo formą, kartu siūlant ir skirtingas padėtis, kurios užtikrina, kad kėdės atlošą galėtumėte pakoreguoti atsižvelgdami į savo poreikius.
  • Šlaunys: Kieta kėdė sukuria spaudimą jūsų šlaunų srityje. Todėl yra būtina pasirinkti kėdę su paminkštinimu ir pakankamu sėdimosios dalies gyliu, kaip įmanoma labiau sumažinant stresą ir spaudimą.

Padidinkite produktyvumą

Jūsų produktyvumas darbe yra tiesiogiai susijęs su jūsų sveikata, susitelkimu į darbą ir gera savijauta. Tačiau jei jūs darbo metu nuolatos jaučiate didelį diskomfortą ir netgi didelį skausmą, tai labai neigiamai paveikia jūsų produktyvumo lygį. Norint šį klausimą išspręsti, tereikia pasinaudoti ergonomiškais stalais ir kėdėmis. Tuomet šiuos biuro baldus jūs galėtumėte pakoreguoti atsižvelgdami į savo fizinę būklę ir konkrečius individualius poreikius, kartu lengviau susikoncentruodami ir į atliekamą darbą.

Padidinkite darbuotojų įsitraukimą į bendrą veiklą

Skausmas ir diskomfortas yra labai blaškantys veiksniai. Vietoje to, kad darbuotojai savo darbo metu kurtų naujus ryšius, bendradarbiautų su kitais kolegomis ir prisidėtų prie efektyvesnės verslo plėtros savo idėjomis ir darbais, nepatogioje darbinėje aplinkoje jie yra susikoncentravę į savo jaučiamus fizinius skausmus. Dėka ergonomiškų biuro baldų, jūs galite gerokai efektyviau įsitraukti į bendrą įmonės veiklą ir labiau prisidėti prie geresnio įmonės rytojaus, kuris taip pat tiesiogiai prisidės ir prie jūsų karjeros.

Rinkdamiesi ergonomiškus biuro baldus, galite kreiptis į „Narbutas“.