Kapavieciu tvarkymas
Kelionės

Įspūdingiausios pasaulio kapinės, kurias verta aplankyti

Nors kai kuriems žmonėms gali atrodyti neįprasta lankytis kapinėse, vis dėlto kapinės visame pasaulyje yra pakankamai populiarus turistų traukos centras. Pasaulyje labiausiai lankomos Paryžiuje esančios kapinės Père Lachaise kiekvienais metais sulaukia 3,5 mln. turistų – beveik tiek pat, kiek ir „Empire State Building“ dangoraižis. Todėl https://www.kapu.lt/ dalinasi vienomis įspūdingiausių ir labiausiai lankomų kapinių pasaulyje.

„Waverley“ kapinės

Sidnėjus, Australija
Nuo „Waverley“ kapinių atidarymo 1877 m. ant garsiosios atšiauriosios Australijos pakrantės uolų palaidota apytiksliai 80 000 mirusiųjų. Šios kapinės garsėja Viktorijos ir Edvardo laikų paminklais, kurie taip pat žymi ir tokių žmonių kaip kriketo legendos Victor Trumper, poeto Henry Lawson ir daugiau nei 200 karo veteranų kapus.

„Linksmosios“ kapinės

Sapanta, Rumunija
Tai yra įspūdingos kapinės, kurios skiriasi nuo tų, kurias daugelis iš jūsų esate aplankę. Tokį pavadinimą Sapanta esančios kapinės gavo nebe priežasties. Ant jose palaidotų žmonių paminklų galite perskaityti ne vieną linksmą poemą, šmaikštų užrašą ar pamatyti juoką keliančią iliustraciją. „Linksmosiose“ kapinėse yra palaidota daugiau nei 600 žmonių, ant kurių kapaviečių stovi išmarginti ir įvairiais ornamentais išgraviruoti kryžiai – labai dažnai su įvairiais šmaikščiai skambančiais užrašais, kurie smagiai nupasakoja žmogų, kuris yra palaidotas vienoje ar kitoje šiose kapinėse esančiose kapavietėse.

„Panteón Antiguo de Xoxocotlán“

Oaxaca, Meksika
Tai yra labai neįprasta vieta, kurioje spalio 31 d. kapinėse palaidotų žmonių giminaičiai atkeliauja su daugybe įvairiaspalvių gėlių ir taip pat atneša maisto, kuris būna padedamas ant mirusių žmonių kapaviečių. Mirusiųjų giminaičiai į kapines atneša įvairius patiekalus, kurie jų artimajam buvus gyvam būdavo labiausiai jo mėgstami. Šeimos, kurios lanko savo mirusių artimųjų kapus, taip pat kapinėse susėda ir šnekučiuodamiesi geria meskalį. Visa tai yra skirta pagerbti savo mirusius artimuosius. Kapavietės taip pat būna labai gražiai ir puošniai išpuoštos, todėl tokios kapavietės traukia turistų dėmesį. Tačiau reikėtų nepamiršti gerbti privatumo ir norint nufotografuoti kapavietę, visų pirma reikėtų paklausti mirusiojo žmogaus artimųjų ar tai daryti jie leidžia.

„Père Lachaise“ kapinės

Paryžius, Prancūzija
Kuomet šios kapinės buvo atidarytos, Paryžiuje jos imtos akimirksniu reklamuoti kaip mirusių turtingų ir žinomų žmonių laidojimo vieta, tokiu būdu siekiant pritraukti kuo daugiau žmonių, norinčių jose būti palaidotiems. Nuo to laiko verslas tiesiog klesti – šiose kapinėse amžinojo poilsio atgulė tokie žinomi žmonės kaip Jim Morrison, Oscar Wilde, Frederic Chopin, Marcel Proust ir italų dailininkas Amedeo Modigliani. Todėl visiškai nenuostabu, kad Paryžių aplankantys turistai nevengia apsilankyti ir šiose kapinėse.

„Okunoin“ kapinės

Kojos kalnas, Japonija
Ši miškinga vieta Kojos kalno pašonėje yra būtent ta vieta, kurioje Kobo Daishi (Šingono budizmo įkūrėjas) yra palaidotas (kaip tikima – amžinajai meditacijai). Todėl daugybė šio budisto siekėjų taip pat po savo mirties nori būti palaidoti šiose kapinėse. Tiesą sakant, žmonių, kurie nori būti palaidoti „Okunoin“ kapinėse, yra tiek daug, kad jos jau tapo pačiomis didžiausiomis Japonijos kapinėmis. Kapai yra išdėstyti taip, kad „nubrėžtų“ kelią link Daišio mauzoliejaus, o kiekvienas kapas yra vis kitoks. Tačiau taip pat sunku nepastebėti, kad kiekviena kapavietė yra labai neįprasta, pvz., statulos, imituojančios vienuolius ar kavos puodelius.

Žinoma, šios skirtingose pasaulio šalyse esančios kapinės tikrai nėra vienintelės, kurias būtų verta aplankyti ar kurios sulaukia didžiulio turistų dėmesio. Todėl tai tik dar kartą parodo, kad tokios vietos keliautojų tarpe yra labai populiarios.