Namams

Kaip išvengti kraustymosi „malonumų“ (I)?

perkraustymas

Šiandien kraustymasis iš vienų namų į kitus iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprastas procesas – iš vieno objekto į kitą tereikia pervežti turimus daiktus, buitinę techniką ir visą kitą užgyventą turtą. Tam reikia automobilio ir bent dviejų rankų. Tačiau viskas nėra taip paprasta, nes atėjus momentui, kai teks kraustytis, paaiškėja, kad problemų kur kas daugiau nei buvo numatyta.

Taigi kad kraustantis nebūtų šoko ir nekiltų klausimas „iš kur pas mane atsirado visi šie daiktai?“, visą kraustymosi procesą reikia kruopščiai suplanuoti. Jei šį tą suplanavote dar prieš kraustymąsi, pasidomėjote, kas teikia tokias paslaugas kaip perkraustymo paslaugos, tikėtina, kad viskas vyks sklandžiai. Jei iki kraustymosi dienos sėdėjote rankas sudėjęs, tikėtina, kad galite nemaloniai nusivilti. Taigi kaip be didesnio vargo pasirengti kraustymuisi, pasidalysime šiame straipsnyje.

Kas padės kraustantis?

Pirmiausia, nuspręskite, ar kraustysitės patys, ar samdysitės įmonę. Galbūt rinksitės tarpinį variantą? Pavyzdžiui, jei turite daug draugų, tikrai rasite kelis, kurie padės nešioti daiktus – beliks išsinuomoti krovininį automobilį. O jei turite didelį, talpų automobilį, tačiau nėra, kas padėtų nešioti daiktus, gal verta pagalvoti apie vieno-dviejų pagalbininkų paslaugų užsakymą? Daugelis įmonių į tokius prašymus reaguoja labai lanksčiai ir yra pasirengusios suteikti tiek ir pilnas, tiek dalines paslaugas.

Apsižiūrėkite turimus daiktus

Gali būti, kad išsikrausčius į naują būstą tam tikrų daiktų neprireiks. Kad kraustymasis nebūtų toks varginantis ir kad tam tikrų daiktų išmetinėti, atidavinėti kitiems nereikėtų persikrausčius, galite peržiūrėti ir atrinkti daugelį daiktų iš anksto. Sakoma, kad jei kažkokio daikto neprireikė bent pusmetį ar ilgiau, tai jo neprireiks ir vėliau. Blogiausiu atveju tokį daiktą galėsite pasiskolinti ar išsinuomoti.

Sąrašo sudarymas

Apsvarstykite, kuriuos daiktus pakuosite, kokių medžiagų daiktų pakavimui prireiks, kad daiktus galėtumėte pervežti saugiai jų nesudaužę ir neapgadinę. Jei bus samdoma įmonė, galite pasikviesti įmonės atstovą, kuris apžiūrės objektus, pateiks konstruktyvių patarimų, rekomenduos, kaip kraustytis efektyviau. Nuodugniai suplanavus, nebaisus nei perkraustymas Vilniuje, nei bet kuriame kitame Lietuvos kampelyje, nes tokios įmonės veikia visoje Lietuvoje.