Įvairūs

Meditacija Naujokams – Kaip Pradėti?

Daugelis mano pažįstamų rate vis užsimena apie meditaciją. Dažnai girdžiu pasisakymų, jog įdomu būtų pabandyti, norėčiau patirti tą jausmą kai galvoje nebelieka minčių… Tačiau paklausus kodėl to dar nepabandė, atsiranda begalybė priežasčių ir pasiteisinimų kodėl to nedaryti, nors giliai viduje visi suvokiame meditacijos naudą. Taip pat manau dažnas sakys, jog yra kažkada bandęs, tačiau nesugebėjo paleisti minčių ir nepajuto jokios naudos.

Tačiau jei jūs pradėjote skaityti šį straipsnį, tai jau tikrai didelis žingsnis meditacijos link. Turbūt šiuo metu kyla klausimai kaip: nuo ko pradėti? Ką turiu jausti? Ko tikėtis? Viskas labai gerai. Mes esame čia, kad suteiktume jums atsakymus į šiuos klausimus.

Jei esate pradedantis meditacijoje, gali pasirodyti keista tiesiog sėdėti tyloje, galbūt pačioje pradžioje net nepatogioje pozoje, su viduje skraidančiomis mintimis ir daryti visiškai nieko. Tačiau turite suprasti, kad mintims tai yra pirmas kartas kaip joms yra liepta nusiraminti. Tai galime palyginti su žmogumi, kuris į arbatos puodelį dėdavo 2 šaukštelius cukraus. Jis nusprendė, kad reikia atsisakyti cukraus ir arbatą gerti be jo. Pradžiai bus nelabai skanu, nes mūsų receptoriai bus pripratę prie saldaus skonio, tačiau ilgainiui mūsų kūnas pripras ir gerti arbatą su cukrumi pasidarys keista. Tad taip yra ir su mūsų mintimis. Pradžiai jos skraidys aplinkui, tačiau ilgainiui pasidarys normalu ir tai daryti bus įprasta. Manau tai praėjo praktiškai kiekvienas žmogus, vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu išbandęs meditaciją. Tad nepasiduokite ir praktikuokitės toliau.

Meditacijos pagalba galite pasiekti labai daug. Pradžiai tai gali būti streso malšinimo praktika. Grįžus po sunkios darbo dienos, nusiraminimo ir atsipalaidavimo seansas. Taip pat, meditacijos pagalba galite save sukoncentruoti į svarbų darbą ar užduotį. O galbūt jūs žiūrite giliau ir meditaciją siejate su savo asmenybės tobulinimu ir suvokimo praplėtimu. Tačiau, kad ir kokios jūsų tikslas bebūtų treniruojant savo mintis, taip didinate savo suvokimą, o platesnis suvokimas jums atveria kelią į visapusį gyvenimo pažinimą.

Kai užmerkiate akis ir klausotės savo pirmos meditacijos instrukcijų turite tikėtis, jog jūsų mintys bus išsiblaškiusios ir neramios. Tik dėl to, kad jūs pasirinkote atsisėsti ir užsimerkti dar nereiškia, kad patirsite neapsakomą meditacijos efektą. Pats meditacijos procesas yra paprastas ir nesudėtingas. Tiesiog atsisėskite, užmerkite akis, susikoncentruokite į kvėpavimą ir leiskite mintims daryti ką jos nori daryti. Nesistenkite kažkaip jų blokuoti ar pykti ant jų, kad jos vis dar su jumis.

Meditacija nepadės išspręsti jūsų visų gyvenimo problemų ir nesuteiks neblėstančio gyvenimo džiaugsmo. Mūsų gyvenimas dažnai kinta, susiduriame su įvairiomis maloniomis ir nemaloniomis situacijomis. Tačiau ko meditacija mus išmoko, tai reaguoti ir priimti šiuos gyvenimo iššūkius. Nuoseklus meditavimas leidžia mums kontroliuoti savo emocijas, o ne emocijoms kontroliuoti mus.

Meditacija tai mūsų gyvenimo kelionė. Prieš kiekvieną kelionę turime padėti pirmąjį žingsnį. Ne išimtis ir meditacija. Su kiekviena meditacijos diena jausite vis daugiau. Sugebėsite kontroliuoti mintis ir pajusti visapusišką atsipalaidavimą. Meditacija, tai įprotis, kurį turime išsiugdyti kiekvienas.