Statyba

Skirtingų stogų savybės ir specialistų patarimai

Renkantis stogo dangą, specialistai pataria laikytis kelių paprastų taisyklių. Visų pirma, turėtumėte atsižvelgti į stogo formą ir santvaros konstrukciją. Visų antra, jūsų finansinės galimybės yra ne mažiau svarbios. Nereikėtų pamiršti ir objekto tipo.

Skardiniai stogai

Šiuolaikinė skardinė stogo danga yra ilgaamžė, atspari oro sąlygoms ir korozijai, estetiška ir ilgaamžė. Naudojant specialias dangas skardos tampa atsparesnės samanoms, grybeliams ir pan., o lietaus lašų kapsėjimas ant stogo tampa mažiau erzinantis. Dėl spalvų ir formų įvairovės rinkoje tokia stogo danga atrodo estetiškai ir efektyviai ant bet kokio stogo.

Skardiniai stogai gali būti gaminami iš tokių medžiagų kaip varis, plienas, aliuminis ir cinkas. Jie gaminami plokščių, trapecijos, gofruotų ir stogo čerpių lakštų pavidalu. –

Plieniniai stogai

Stogo dangos iš plieno yra labai populiarios ne tik dėl savo estetinių vertybių, įrengimo paprastumo, bet ir, žinoma, atsparumo išorės veiksniams. Pastaroji savybė išgaunama tinkamos gamybos technologijos dėka, padengiant plieną cinko arba alucinko sluoksniu bei naudojant apsaugines ir dekoratyvines dangas.

Cinkas apsaugo plieną nuo korozijos. Alucinkas padidina pradinės medžiagos atsparumą neigiamiems išorės veiksniams, todėl geriau veikia vietose, kur oras yra labai užterštas, taip pat pajūryje, kur vyrauja nuolatinė drėgmė.

Daugiau apie stogo dangas iš plieno galite sužinoti čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/stogo-danga/.

Aliuminio stogai

Aliuminis – tai metalas, pasižymintis mažu svoriu ir labai dideliu atsparumu oro sąlygoms bei mechaniniams pažeidimams. Pagrindiniai jo pranašumai:

  • ilgaamžiškumas,
  • puikus atsparumas korozijai,
  • atsparumas aukštai bei žemai temperatūrai ir staigiems jos pokyčiams,
  • atsparumas vėjui,
  • nereiklumas priežiūrai.

Tai aplinkai nekenksminga ir ilgaamžė medžiaga. Nerūdija, nekeičia spalvos, nereikalauja dažymo ar dažno taisymo. Jį galima puikiai priderinti tiek prie istorinių pastatų, tiek prie modernistinių statinių. Aliuminio stogo danga gali būti naudojama visų tipų pastatams. Dėl mažo svorio medžiaga puikiai tinka renovacijai, nes nereikia stiprinti stogo santvaros.

Šiais laikais, kuomet regime technologijų proveržį, mes galime rinktis iš daugelio skirtingų stogo dangų, tereikia prisiminti teksto pradžioje išvardintus aspektus, pagal kuriuos toliau turėtumėte rinktis stogo dangą.