Namo pamatai yra vienas sudėtingiausių ir brangiausių jo konstrukcijos elementų. Tuo pačiu metu jo statymo procesas yra ganėtinai ilgas – dažniausiai tai yra statybos darbus stabdantis etapas. Deja, neretai statybininkai sąmoningai pažeidžia tam tikrus standartus, siekdami kuo greičiau užbaigti šį procesą ir pereiti į kitus pastatų statybos etapus. Neretai patys užsakovai skatina juos tai daryti ir jiems atrodo, kad statybvietėje jau ilgą laiką nieko nevyksta. Per didelis skubėjimas šiame etape lemia tai, kad dar visai anksti naujojo namo gyventojai jau susiduria su problema – griūva pamatai, dėl to visa konstrukcija pradeda ilgainiui irti.
Tad ar įmanoma greitai sumontuoti tvirtą ir patikimą pagrindą namui? Intrigos nekursime – tikrai galima. Čia į pagalbą ateina sraigtiniai poliai. Pastatyti pamatą ant sraigtinių polių reikia ne vieno ar dviejų mėnesių, o vos kelių dienų! Daugiau apie tai galite skaityti čia: https://torx.lt/produktai/sraigtiniai-isukami-poliai-pamatams/.
Kodėl tokie poliai vis dar ne visur naudojami? Kodėl nauji namai nedygsta taip greitai? Norėdami atsakyti į šiuos klausimus, turite žinoti ne tik sraigtinių polių privalumus, bet ir trūkumus, kad susidarytumėte supratimą apie jų naudojimo apribojimus. Nepamirškite, kad pamatai yra labai atsakingas ir svarbus etapas, todėl renkantis projektinį sprendimą pirmiausia reikėtų pasikliauti specialistų žiniomis, o ne gamintojų reklaminiais pažadais, statybininkų pasakomis ar kaimynų bei draugų pavyzdžiais.
Šiek tiek istorijos
Sraigtinių polių istorija siekia beveik du šimtmečius. Perversmą polinių pamatų statybos srityje padarė talentingas airių inžinierius Alexanderis Mitchellas. 1833 m. jis užpatentavo savo prekinio ženklo gaminius, kuriuos buvo galima montuoti ant besikeičiančių dirvožemių, tokių kaip smėlio tvenkinio dugnas ar dumblas.
Pirmoji didelė konstrukcija, pastatyta ant tokių polių, buvo Maplin Sand švyturys, pastatytas prie Temzės žiočių 1838 m. Jo pamatas buvo sudarytas iš devynių polių su sraigtiniais antgaliais, kurių skersmuo 120 cm. Jie buvo patalpinti į žemę iki maždaug 7 metrų gylio.
Daugiau nei pusė Šiaurės Amerikos švyturių, Portlando molas, Bombėjaus viadukas ir tiltai bei daugelis kitų svarbių statinių buvo pastatyti XIX amžiaus viduryje naudojant Mitchell polius.
Techninės savybės
Šiuos gaminius labiausiai mėgsta naftos ir dujų įmonės, karinės ir pramonės įmonės bei statybininkai. Į šį sąrašą yra įtrauktos ir statybos įmonės, užsiimančios gyvenamųjų pastatų statyba, tačiau jos toli gražu nėra lyderiaujančios pozicijos. Žinoma, gyvenamiesiems pastatams yra statomi pamatai ant sraigtinių polių, tačiau dažniausiai kalbama apie statybą sunkiai prieinamose ar sunkiai gruntuotose vietose, senų gyvenamųjų pastatų probleminių pamatų remontą ir šlaituose esančių pastatų remontą.
Sraigtiniai įsukami poliai pamatams gali būti įvairių tipų: U, F, M. Jų ilgis paprastai svyruoja nuo 70 iki 130 cm. Jie tinka ne tik pastatų pamatams statyti, bet ir terasoms bei sudėtingesnės konstrukcijos tvoroms ir kitiems objektams. Jie yra pritaikyti įvairiausiam gruntui: tiek biriam ir tankiam smėliui, tiek kietam ar minkštam moliui.
Ieškote kur įsigyti įvairiausių priemonių namų, terasos ar kitų objektų statybai? Nesvarbu, tai sraigtiniai poliai, tvirtinimo detalės, gipso plokščių profiliai ar perforuota tvirtinimo juosta – viską galite įsigyti specializuotoje kokybiškų prekių parduotuvėje Torx.lt.