Kelionės

Turkijos trauka

Alanija

Turkija – didelė šalis, tiltas tarp Europos ir Azijos, tarp krikščionybės ir islamo. Iš turistinės pusės netgi galima šią šalį įvardyti kaip jungtį tarp tolimos praeities ir modernios patirties. Neveltui Turkija kasmet sutraukia minias turistų. Tiesa,  nemaža jų dalis susitelkia vakarinėje ir pietinėje šalies dalyje, kur ir didžiausias turkų miestas Stambulas (šiaurės vakarai) ir žymiausi kurortai (pietūs). Keliauti po Turkija skatina ir malonus jos klimatas, tiek maudynėms vasarą, tiek ne per šalti  orai ekskursijoms žiemą.

Stambulas – didelis daugiakultūris miestas, savo architektūros paminklais bei griuvėsiais įvairiose miesto ir jo apylinkių vietose primenantis savo ilgą istoriją. Ne tik ilgą, bet ir labai įvairią, menančią daug karų ir šeimininkų pasikeitimų. Pažintis su miestu ir prasideda nuo pasivaikščiojimų po centrą, uosto rajoną, senamiestį, patyrusius daugiausiai istorinių sukrėtimų. Vykstant į pažintinę ekskursiją Stambule, verta porą valandų skirti nors apgraibom prisiminti mokyklinį Turkijos, Bizantijos, Konstantinopolio istorijos kursą.
Tačiau šiomis dienomis Turkija, ypač vakarinė jos dalis- sparčiai besivystanti, tad Stambule gausu ir prabangos. Penkių žvaigždučių viešbučiai, aukščiausios klasės aptarnavimas, net geriausiais pasaulyje nominuoti restoranai čia yra savaime suprantami dalykai. Nauji viešbučiai, išlindę savo mūrais tarp senovinių pastatų ar gamtos glėbio, gal ir sukuria kičo įvaizdį, tačiau padeda aptarnauti ir netgi pritraukti vis didesnius turistų srautus, atvykstančius į šį miestą.
Panašiai ir populiariausiuose Turkijos kurortuose – Alanija, Antalija turi ne tik istorinį paveldą, na, bent jau apylinkėse, bet ir ištisus kvartalus naujų ir prabangių, ir biudžetinių viešbučių. Tiesa, šie kurortai – poilsinių kelionių mėgėjų meka. Jie čia randa didelį viešbučių pasirinkimą, patogius numerius, nemažai viešbučių turi ir savo baseinus uždaruose kiemuose, maudynių metu vasarą paprastai šildo apie 30 – 35 laipsnių temperatūra, o žiemą kai kurie viešbučiai netgi šildo savo baseinų vandenį. Taigi, viskuo pasirūpinta, jums telieka tik atskristi, pasiekti viešbutį ir ilsėtis, mėgaujantis aptarnavimu bei klimatu.
Tiesa, net atostogaujant Alanijoje ar Antalijoje gausite daug pasiūlymų vykti į įvairias ekskursijas šių kurortų apylinkėse, tiek lankant įdomiausius gamtos kampelius, tiek ir istorinio paveldo objektus. Net ir atvažiavus savaitei pasyviai pagulėti pliaže ar šalia baseino, verto vieną dieną paskirti pažinčiai su Turkija. Ar bent maža jos dalele.