Namams

Tvenkinių įrengimas ir priežiūra

tvenkiniaiNuo seniausių laikų vandens telkiniai džiugino mus išskirtiniu žavesiu. Natūrali vandens tėkmė bei ramus krioklio čiurlenimas atpalaiduoja ir nuramina. Karštą vasaros dieną tvenkiniai tampa išskirtiniu traukos objektu, prie kurio norisi nusiraminti, pailsėti ir pasinerti į svajingą gamtos oazę.

Paprastai tvenkiniai būna dviejų tipų – dekoratyviniai ir natūralūs. Daugelis žmonių svajoja apsigyventi šalia natūralaus tvenkinio, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šie gamtos stebuklai reikalauja labai daug priežiūros – juos reikia nuolatos valyti, atsakingai rūpintis augmenijos įvairove, prižiūrėti žuvų populiaciją. Žmogaus rankos sukurti dekoratyviniai tvenkiniai traukia aplinkinių dėmesį savo išskirtiniu grožiu ir elegancija. Jei savo kieme nusprendėte įsirengti dekoratyvinį tvenkinį, nepamirškite, kad siekiant džiaugtis švariu vandeniu, sveikomis žuvimis ir nuostabia augmenija, turėsite jį ne tik tinkamai prižiūrėti, bet ir profesionaliai įrengti (ypatingai daug dėmesio reikėtų skirti filtravimo sistemai), todėl prieš imdamiesi darbų, pasitarkite su specialistais, kurie teikia savo paslaugas visoje šalyje ir rūpinasi, kad tvenkiniai jus džiugintų Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

Planuodami tvenkinio įrengimą įvertinkite optimalų tvenkinio dydį, jo gylį ir formą (tvenkinio dydis ir forma tiesiogiai priklauso nuo jūsų turimo sklypo dydžio – tvenkinys privalo įsilieti į kiemo aplinką ir sudaryti su ja vieningą harmoniją. Jei planuojate ateityje šalia tvenkinio įsirengti pirtį arba pavėsinę, tvenkiniui skirkite mažesnį žemės plotą). Skaičiuodami išlaidas, nepamirškite, kad jums bus būtina tvenkinio vandens filtravimo sistema bei kita valymo įranga, be to, pagalvokite apie apšvietimą ir apsaugines tvoreles (jei turite mažų vaikų ar augintinių). Nepamirškite, kad daugiau kainuos ir papildomi tvenkinio dekoratyviniai elementai, pvz., fontanas, krioklys ir t. t.

Rinkdamiesi vietą tvenkiniui, stebėkite kurioje jūsų sklypo pusėje šviečia saulė. Tvenkiniai neturėtų būti įrengiami pavėsyje, kadangi augalams, sodinamiems šalia jų, yra būtina saulės šviesa. Be to, geriausia tvenkinį įrengti ten, kur galėsite jį matyti pro langą ar balkoną – sutvarkytas ir prižiūrimas tvenkinys džiugins jus kaskart, kai pažvelgsite į kiemą. Matyti tvenkinį būtina ir žmonėms, turintiems mažų vaikų ar augintinių – nuolatinė mylimųjų priežiūra padės išvengti galimų nelaimių.

Tik gerai prižiūrimas tvenkinys džiugins jus švara ir skaidriu vandeniu. Siekdami pasirūpinti tvenkiniu, privalote įsigyti kokybišką vandens valymo įrangą ir tinkamas vandens priežiūros priemones. Vėjo atpusi lapai ar šiukšlės kenkia vandens kokybei ir sukuria palankią terpę veistis nepageidaujamiems mikroorganizmams, augti dumbliams – jie ne tik pakeičia vandens spalvą ir kvapą, bet gali pražudyti ir tvenkinyje gyvenančias žuvis. Neleiskite lapams, žolėms ar šiukšlėms plūduriuoti vandens paviršiuje, be to, pagalvokite apie filtravimo sistemą (tokia įranga nekenkia bendram aplinkos vaizdui, kadangi paprastai ji yra paslepiama specialioje talpoje). Nepamirškite, kad privalote parinkti tvenkiniui tinkamas žuvis (jei tvenkinyje gyvens karpiai, čia maudytis negalėsite) bei prižiūrėti jų kiekį – žuvų perteklius gali paskatinti vandens drumzlėjimo procesus.