Namams

Nuo erkių būtina apsaugoti ir savo katę

erkes
Tie, kas pasiryžo atverti duris amsinčiam ar lojančiam bičiuliui, neabejotinai nebegali įsivaizduoti savo gyvenimo be šio padarėlio. Tiesa, pastarieji susiję ne tik su besąlygiška meile ar kasdienybės praskaidrinimu žaismingais poelgiais, bet ir atsakomybe. Vienas iš privalomų atlikti namų darbų – apsauga pries erkes katems.

Katės – padarai, kurie mėgsta vaikščioti vieni, tačiau jų ramų buvimą su savimi gali sutrukdyti nelaukti kompanionai – erkės. Taip, teisūs tie, kurie teigia, jog purškalas nuo erkiu sunims ar antkaklis sunims nuo erkiu foresto yra didesnis rūpestis šių keturkojų šeimininkams – šunys, lyginant juos su katėmis, yra kur kas mažiau atsparūs parazitų keliamam pavojui (erkės įsisiurbimas gali baigtis ir…mirtimi), tačiau apsauga pries erkėms katems taip pat aktuali. Jei antkaklis nuo blusu katems atrodo natūralu tarsi savotiškas aksesuaras, ant augintinių kaklo turėtų atsidurti ir antkaklis nuo erkiu (aišku, nebūtina katės apkarstyti keliais antkakliais – visapusišką apsaugą gali suteikti ir vienas). Tinkamai parinkta ir naudojama apsauga pries erkes katems gali apsaugoti ne tik patį gyvūną nuo laikino sveikatos sutrikdymo ar net rimtesnių pasekmių, bet ir išsaugoti šeimininko nervų ląsteles (į augintinio ligas dažnai reaguojama ne mažiau jautriai nei į šeimos narių negalavimus). Taip, erkės įsisiurbimas katei gali praeiti ir be jokių pasekmių, tačiau nėra garantijos, jog murklės sveikata nebus nepataisomai sužalota. Tad kačių šeimininkai šiuo atžvilgiu turėtų būti ne mažiau aktyvūs nei šunų, kurie internetinę paieškos sistemą užpila tokiomis raktinėmis užklausomis kaip „geriausia priemonė nuo erkiu sunims“, „vaistai nuo erkiu sunims kaina“, „bravecto tabletes kaina“, „tabletes nuo erkiu sunims kaina“ ir kita.

Veterinarai šeimininkams, besirenkantiems, kuri apsauga pries erkes katems yra tinkamiausia jų augintiniams, gali pasiūlyti ne tik antkaklius, bet ir lašus bei purškiamas priemones. Pasirinkus dominančią antiparazitinę priemonę, derėtų atidžiai perskaityti ant pastarosios pateiktą informaciją. Produktai tarpusavyje skiriasi savo poveikiu, vartojimo būdu, veikimo trukme bei kitais niuansais, lemiančiais, ar jūsų augintinis bus tinkamai apsaugotas nuo gamtoje tykančių pavojų. O apsaugoti savo mažuosius būtina – jie visiškai priklausomi nuo mūsų valios bei supratingumo.